18. Septembris 2018 /NR. 38 (1044)
Notikums
Kāda būs tiesu sistēmas nākotne

2018. gada 7. septembrī notika ikgadējā Latvijas tiesnešu konference, kas šoreiz tika veltīta Latvijas valsts dibināšanas un Latvijas tieslietu sistēmas izveides simtgadei. Tiesiskums bija viena no jaundibinātās Latvijas Republikas prioritātēm, tādēļ Latvijas Pagaidu valdība pie tieslietu sistēmas izveides ķērās nekavējoši: 1918. gada 19. novembrī tika izveidota Tieslietu ministrija, bet 6. decembrī tika pieņemts Pagaidu nolikums par Latvijas tiesām un tiesāšanas kārtību, decembrī arī tika iecelti pirmie tiesneši, tai skaitā senatori. Uz tiesnešu konferenci bija uzaicināti arī tuvāko kaimiņvalstu kolēģi, kas līdzīgi Latvijai šogad aktīvi svin savas tieslietu sistēmas izveidošanas vai atjaunošanas simtgadi, – Latvijas tiesneši noklausījās Somijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas augstāko tiesu instanču tiesnešu ziņojumus par tiesu un tiesnešu situāciju šajās valstīs.

Vienlaikus ar atskatu vēsturē konferencē tika aplūkotas arī tiesu sistēmas šodienas problēmas (tiesu varas nevienlīdzīgā situācija iepretī citiem varas zariem, zemā sabiedrības uzticība tiesām u.c.) un nākotnes uzdevumi (efektivitāte, neatkarība, digitalizācija utt.), kā arī risināti organizatoriski jautājumi – Tieslietu padomes locekļu kandidatūru apspriešana, debates par tiesu priekšsēdētāju jaunu izvirzīšanas kārtību u.c.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties