25. Septembris 2018 /NR. 39 (1045)
Intervija
Amerika mācās no Eiropas
Bijusī ASV Minesotas štata apelāciju tiesas tiesnese Heriota Lensinga
intervijā JURISTA VĀRDAM
Heriota Lensinga: "Manuprāt, tiesnesis var būt neatkarīgs un neieinteresēts, pat būdams iesaistīts politikā. Taču nav vēlams cilvēku acīs ar to zīmēties, jo tas rada iespaidu, ka tiesnesis nav taisns un godīgs."
Foto: Boriss Koļesņikovs

Septembra sākumā Eiropas Tiesību institūts Rīgā bija noorganizējis starptautisku konferenci, kur viesu vidū bija gan Eiropas akadēmiķi, gan arī Heriota Lensinga (Harriet Lansing), kura ASV Minesotas štata apelāciju tiesā 28 gadus strādājusi par tiesnesi un piecus gadus par vecāko tiesnesi. Bijusi Amerikas Vienoto tiesību komisijas (Uniform Law Commission) prezidente, sadarbojas ar Eiropas Tiesību institūtu un piedalās tā projektos. H. Lensinga teica uzrunu vienā no konferences atklāšanas dienas centrālajām diskusijām1 un piekrita arī sarunai ar "Jurista Vārdu".

Eiropas Tiesību institūts, kurš septembra sākumā Rīgā rīkoja konferenci, galvenokārt pievēršas Eiropas tiesību jautājumiem, savukārt jūs pārstāvat ASV tiesību skolu. Kā nonācāt līdz dalībai šādā pasākumā?

Minesotas štatā, kur esmu aizvadījusi ražīgu darba dzīvi dažādos amatos tiesā, dzīvo vairāki latviešu izcelsmes cilvēki. Līdz šim Latvijā nebiju bijusi, tāpēc man bija zināma motivācija atbraukt uz šejieni. Nu varēšu draugiem Minesotā pastāstīt par to, kā man gājis Latvijā.

Strādājot par tiesnesi, es paralēli iesaistījos Vienoto tiesību komisijā ‒ šī organizācija dibināta1892. gadā, tātad tā ir vairāk nekā 125 gadus veca. Tās mērķis ir tuvināt un vienot likumus, tiesību izpratni starp štatiem. Tā kā ASV ir federāla valsts, tad likumi ir divos līmeņos (federālie un štatu likumi), kur federālā līmeņa likumi vienoti risina ierobežotu jautājumu loku ‒ par aspektiem, kas ietilpst federālajā jurisdikcijā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties