30. Oktobris 2018 /NR. 44 (1050)
Citu pieredze
Polija un tiesiskums
Viktorija Soņeca
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorante 

Autore sniedz nelielu ieskatu Polijas Republikas (turpmāk – Polija) aktualitātēs saistībā ar jauno Polijas Likumu par Augstāko tiesu, kā arī Polijas tieslietu ministra Zbigņeva Ziobro (Zbigniew Ziobro) pieteikumu, ar kuru Polijas Konstitucionālajai tiesai tiek lūgts pasludināt Līguma par Eiropas Savienības darbību (turpmāk – LESD) 267. pantu par antikonstitucionālu. Apskatā nav izvērstas analīzes, jo tā tiks ietverta publikācijā kādā no nākamajiem "Jurista Vārda" numuriem.

Par 2018. gada 19. oktobra rīkojumu lietā C-619/18 Komisija/Polija1

Eiropas Komisija (turpmāk – Komisija) 2018. gada 2. oktobrī vērsās Eiropas Savienības Tiesā (turpmāk – Tiesa) pret Poliju saistībā ar tiesu neatkarības principa pārkāpumu. Komisija savā prasībā norāda, ka Polija, samazinot Augstākās tiesas tiesnešu pensionēšanas vecumu un to piemērojot Augstākās tiesas tiesnešiem, kas pašlaik pilda savus amata pienākumus, neievēro savus pienākumus, kas paredzēti Līguma par Eiropas Savienību (turpmāk – LES) 19.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties