18. Decembris 2018 /NR. 51/52 (1057/1058)
Skaidrojumi. Viedokļi
Civilprocesuālais regulējums atlīdzībai par advokāta pakalpojumiem
Jānis Lapsa
LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs, ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri" zvērināts advokāts, Tieslietu ministrijas Civilprocesa likuma grozījumu pastāvīgās darba grupas dalībnieks 

Civilprocesa likuma1 44. pantā ietvertās normas nosaka kārtību, kā atlīdzināmi ar lietu saistītie izdevumi, tostarp arī izdevumi advokāta palīdzības samaksai. Tomēr pastāvošo regulējumu nevar uzskatīt par pilnīgu, un tas neaptver visus iespējamos gadījumus praksē. Jautājums ir aktuāls gan tāpēc, ka tiesu prakse ir atšķirīga, gan arī tāpēc, ka nākotnē "advokātu process" tiks paplašināts, līdz ar to ir nepieciešami skaidri un saprotami spēles noteikumi, kas būtu zināmi tiesai un pārējiem procesa dalībniekiem. Rakstā tiek analizēts likuma regulējums, apskatīta tiesu prakse un sniegts argumentēts viedoklis strīdīgu gadījumu risināšanā. Raksta mērķis ir panākt konsekvenci tiesu praksē, piemērojot attiecīgās tiesību normas, kā arī piedāvāt jaunus risinājumus, to skaitā Civilprocesa likuma grozījumus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties