22. Janvāris 2019 /NR. 3 (1061)
Viedoklis
Iesniegums Tieslietu padomei par jaunatklātiem apstākļiem
40
Ieskats Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāja ikdienā
Aigars Strupišs
Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs 

Kā Augstākās tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētājam man nākas skatīt sūdzības par visu instanču tiesu tiesnešiem, kuri skata civillietas, kā arī dažādus citus iesniegumus un sūdzības. Pirms kāda laika žurnāla elektroniskajā versijā iesaistījos diskusijā ar komentētājiem pie "Jurista Vārda" raksta "Vēlreiz par maksātnespējas lietu izpētes komisijas ziņojumu",1 sakot, ka apmēram 90 % sūdzību par tiesnešiem ir noraidāmas kā nepamatotas. Uz to viens no komentētājiem vārdā Ainārs atbildēja, ka man esot ziņots par korumpētiem tiesnešiem, bet "reakcija nekāda".

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
40 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kārlis
7. Februāris 2019 / 11:41
0
ATBILDĒT
29. janvārī, pretkorupcijas organizācijas “Transparency International” publicētajā Korupcijas uztveres indeksa skalā Latvija šogad saņēmusi 58 punktus no 100. Tieši tikpat daudz punktu mūsu valsts saņēma pērn. Latvija indeksa skalā dala 41. vietu ar Gruziju, Spāniju un tādu Karību jūras valsti kā Sentvinsenta un Grenadīnas. Rezultāti liecina par Latvijas nespēju panākt progresu cīņā ar korupciju un ir nopietns signāls un izaicinājums jaunajai valdībai, secina “Delna”.
Jeb šīs organizācijas melo?
Aivars
31. Janvāris 2019 / 09:09
0
ATBILDĒT
Vai Jurčiks ir tiesnesis?
Vai tiesnešiem nevar būt atšķirīgs viedoklis, vai nākamias solis būs izdzēst komentārus un Aināru nopērt (domā - tiesāt) un izraidīt no valsts?
Vai sarunas uzsācējs būs patiesi drosmīgs un godprātīgs Tiesnesis, kurš tā pat kā daudzi citi Tiesneši godprātīgi pilda savus pienākumus.
Varbūt sarīkot konferenci par tiesiskuma stiprināšanu mūsu valstī, jo vakar portālus pāršalca kārtējā ziņa (no staptautiskajjiem ekspertiem, KNAB) ka diemžēl tādi neesam - beztiesiskums un korupcija// valsts amatpersonu visatļautība, tiesiskais nihilisms nevis samazinās, bet gan arvien pieaug.
Tiesnesis
28. Janvāris 2019 / 14:26
5
ATBILDĒT
Tiesneši neatsakās runāt ar sabiedrību un to apliecina arī kolēģis -drosmīgi, atklāti.
Tiesneši negribētu radīt precendentu, jo banku līgumi jau gadiem ir tādi kādi tie ir.
Šobrīd būtu jādomā, kā šo sarunu (diskusija jau būtībān nenotiek, jo nevar diskutēt par to kā nav ) kolēģis pabeigs, jo šis savā ziņā ir interesants gadījums - uzklausīt anonīmus ekspertus lai attaisnotu dīvainu lēmumu.
Par patērēto laiku nekvalitatīvo sūdzību izskatīšanai - kolēģim piekrītu, bet ir sajūta ka šis nav tas gadījums.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 37
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties