12. Februāris 2019 /NR. 6 (1064)
Viedoklis
Ieroču aprites likuma līkloči
7
Artūrs Surmovičs
Zvērinātu advokātu biroja "BDO Law" vecākais jurists 

Likumprojekta "Ieroču aprites likums" (turpmāk – Likumprojekts) pieņemšanas gaita nenoliedzami bija viens no karstākajiem diskusiju tematiem pēdējo nedēļu laikā. Iespēju izteikt viedokli šajā jautājumā neizmantoja tikai slinkais. Jānorāda, ka diskusija koncentrējās ap Likumprojekta 19. priekšlikumu, kas tika atbalstīts Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā. Šī raksta ietvaros netiks apskatīti jautājumi par medību filozofisko, ētisko un morālo dabu, jo raksta mērķis ir pieskarties šī Likumprojekta būtībai, tā pieņemšanas gaitai, kā arī izteiktajiem pretargumentiem tiktāl, cik tie skatāmi tiesību kontekstā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Toms Dreika
14. Februāris 2019 / 18:30
0
ATBILDĒT
Žēl, ka viedoklī nav analizēti "par" argumenti. Vienīgais, ko pamanīju ir vecāku tiesības audzināt bērnus pēc savas pārliecības un vēlme popularizēt medības.
Tas, ka direktīva kaut ko pieļauj, ne vienmēr nozīmē, ka to automātiski vajag.
Es gan domāju, ka diskusijas centrā būtu jābūt sekām un to ietekmei. Kļūdas un negadījumi notiks, no tā izvairīties mēs nespēsim nekā. Pieņemot regulējumu, notiks kļūdas, kuru centrālā persona būs šis pusaudzis, un otrā pusē būs līķis. No vienas puses, vai mēs gribam tik jaunu cilvēku nolikt fakta priekšā, ka viņš ir nonāvējis. No otras puses, vai mēs gribam likt ieroča īpašniekam sēdēt cietumā arī par to, ko viņš nespēja kontrolēt (ja ierocis ir cita rokās, personai nevar būt pilna kontrole pār to). Šādas situācijas būs un tās būs skaļas lietas un tad ir jautājums, vai tas mērķis attaisnos to smago stāvokli, kādā būs tas pusaudzis un ieroča īpašnieks (nesaku, ka man ir atbilde uz šo jautājumu). Un es šeit pat mazāk runāju par juridiskajām sekām, tā situācija noteikti ir smaga arī bez tā. Pirms nu jau gadiem, kad viens autovadītājs aizsūtīja manu kaimiņieni uz morgu uz gājēju pārejas, viņš dauzīja galvu pret asfaltu notikuma vietā (es, protams, nezinu vai juridiskā stāvokļa vai morālā pārdzīvojuma dēļ). Mums, protams, ir nepieciešami visi transporta verķi, jo bez tiem mēs pat nevarētu pabarot savu šī brīža skaitu uz zemes. Līdz ar to, lai arī cik daudz cilvēku mirtu uz ceļiem, mums transports būs vajadzīgs. Bet jautājums, vai ir kāds iemesls, kādēļ mums vajag kādu tīni nostādīt šādā situācijā?
ai_bi
13. Februāris 2019 / 09:03
2
ATBILDĒT
Šādu grozījumu akceptēšana labi parāda to, kas vispār notiek valstī. Piemēram, attieksmi pret bērniem un lobēšanas mehānismu, kā arī vispārējo izpratnes līmeni par likuma normu ieviešanu dzīvē. Cik izmaksās šādu normu ievērošanas kontrole? Cik par to maksās gaļēdāji-sportisti-mednieki, bet cik - tas izmaksās pārējiem? Saskaņā ar anotāciju par nodevām, redzams, ka aprēķinos nav visas izmaksas.
Atbildot par lauciniekiem-bērniem-medniekiem, uzprasās cits jautājums: cik mums tādu bērnu vispār ir? Cik starp medniekiem ir laucinieku, cik deputātu un amatpersonu, un cik labi situētu personu, kurām medības ir tikai izklaide un izrādīšanās?
ai_bi
12. Februāris 2019 / 08:57
6
ATBILDĒT
Uz to, ka pusaudzim jāpiedalās medībās var paskatīties no citas puses. Kā uz dzīvnieka nokaušanu. Ja jau bērns drīkst nošaut dzīvnieku, tad bērnam jādod arī mednieka duncis (aukstais ierocis), lai tad viņš to nogalina kā īsts mednieks un dara arī visu pārējo - izlaiž zarnas, novelk ādu utt.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties