16. Aprīlis 2019 /NR. 15 (1073)
Viedoklis
Mikroklimats kolektīvā – kas ir un kas nav veselīgi?
4
Jānis Bordāns
Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs 

Valsts kancelejas nesen rīkotajā sanāksmē par amatpersonu atalgojuma publiskošanu kādas valsts institūcijas pārstāve izteikusies, ka runāt par amatpersonu atalgojuma publiskošanu ir neētiski, tas organizācijā radot diskomfortu un neveselīgu mikroklimatu. Ikviens varot apskatīties, cik saņem otrs, un tas veicina pārpratumus, intrigas un iekšējos konfliktus.

Fakts: 2019. gada 6. martā Satversmes tiesa savā spriedumā lietā Nr. 2018-11-01 noteica, ka tiesību normas, kas nosaka amatpersonu atalgojuma publicēšanu, ir atzīstamas par spēkā neesošām no to spēkā stāšanās brīža.
Valsts un pašvaldību institūcijas vairs nepublicē konkrēto amatpersonu atalgojumu.
Sabiedriskajā sektorā nodarbināto atlīdzības politikas izstrāde ir viena no Valsts kancelejas funkcijām.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
18. Aprīlis 2019 / 18:08
4
ATBILDĒT
Normālus cilvēkus neinteresē sveša kabata. Man ir jāzina tikai tas, cik man kā nodokļu maksātājam izmaksā tāds vai citāds amats nevis tas, cik saņem ierēdnis X vai tiesnesis Y. Par svešām kabatām interesējas pārsvarā noziedznieki, dīkdieņi un klaču vecenes...
Normunds Šlitke
16. Aprīlis 2019 / 09:39
1
ATBILDĒT
Labs raksts. Jāatceras, ka prese ir neformāla ceturtā vara jeb demokrātijas sargsuns, bez kuras pārējās jeb formālās varas var viegli ieslīgt pašapmierinātā snaudā. Turklāt "prese" faktiski ir jebkurš no mums, jo žurnālista arods nav reglamentēta profesija, bet masu informācijas līdzekli ir jāreģistrē vien atsevišķos gadījumos. Publiskajā sektorā izmaksājamās naudas summas, tostarp, darba algas, tāpat ir atklājamas pēc atbilstoša informācijas pieprasījuma. Savukārt šādu pieprasījumu apstrāde prasa iestādes laiku un līdzekļus, tāpēc labāk budžeta līdzekļu detalizētu izlietojumu atklāt bez speciāla preses (tātad - jebkuras privātpersonas) aicinājuma. Jautājums ir tikai par atklājamās informācijas detalizācijas pakāpi.
Var piekrist autoram, ka sabiedrībai nav vispārējas objektīvas intereses par publiskas iestādes konkrēta darbinieka, kas nav valsts amatpersona, atlīdzību par paveikto darbu, secīgi, "tehniskā" personāla algas būtu pseidonimizējamas.
Attiecībā uz privāto sektoru precizējams, ka Darba likums ar 28.11.2018 nosaka, ka darba sludinājumā ir obligāti norādāma attiecīgā amata darba algas kopējās mēneša vai gada summas bruto vai paredzēto stundas tarifa likmes samaksas amplitūdu. Alkatība it visur!
:) > Normunds Šlitke
17. Aprīlis 2019 / 12:53
0
ATBILDĒT
Bet kā mēs varētu savilkt kopā informāciju par tām amatpersonām, kas strādā n-tās vietās un katrā no tām saņem atalgojumu? Tādu nebūtu daudz, bet pietiekami, lai izdarītu secinājumus...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties