23. Aprīlis 2019 /NR. 16 (1074)
Redaktora sleja
Galvenais kritērijs visu ministriju darbā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar pašreizējās valdības ministriem, ir akcentējis, viņaprāt, svarīgākos jautājumus.

Tikšanās laikā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču amatpersonas secināja, ka tuvākajā laikā svarīga būs Latvijas interešu aizstāvība Eiropas Savienības daudzgadu budžeta sarunās.

Tiekoties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku: būtiski ir turpināt valsts aizsardzības, tai skaitā pašaizsardzības spēju, nostiprināšanu, domājot par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu.

Rezumējums pēc sarunas ar finanšu ministru Jāni Reiru: biežas izmaiņas nodokļu politikā nestimulē uzņēmēju aktivitāti un neveicina investīciju piesaisti, tāpēc uzņēmējdarbības attīstībai un turpmākai valsts ekonomiskai izaugsmei ir būtiski veidot stabilu un prognozējamu nodokļu politiku Latvijā. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma apkarošanas sistēmas uzlabošana ir ne tikai finanšu sistēmas stabilitātes jautājums: nespēja rīkoties atbildīgi un izlēmīgi var radīt sekas, kas var negatīvi ietekmēt valsts tautsaimniecību kopumā.

Secinājums pēc sarunas ar tieslietu ministru Jāni Bordānu un iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu: tiesiskas vides pilnveidošana ir būtisks priekšnosacījums, lai Latvijā veidotos droša uzņēmējdarbības vide, kas sekmētu investīciju piesaisti. Būtiski ir rast arī nepieciešamos resursus, lai stiprinātu iekšējo drošību, veicot ilgtermiņa ieguldījumus cilvēkresursos un materiāltehniskā nodrošinājuma sakārtošanai, kā arī sadarbībai ar Latvijas ražotājiem valsts drošībai nepieciešamo risinājumu izstrādāšanai.

Secinājumi pēc tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu, veselības ministri Ilzi Viņķeli un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juris Pūci: ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt pieejamiem kvalitatīviem valsts un pašvaldības pakalpojumiem. Administratīvi teritoriālās sistēmas pilnveidošanā rezultātus varēs sasniegt, ja būs cieša sadarbība starp visām atbildīgajām ministrijām.

Akcenti sarunā ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro: līdzšinējā enerģētikas plānošanas politika ir bijusi nepietiekama; trūkst stratēģiska skatījuma nozares nākotnes attīstībai. Enerģētikas politika skar ne tikai būtiskas Latvijas valsts starptautiski uzņemtās saistības, bet arī valsts drošību.

Tiekoties ar kultūras ministri Daci Melbārdi: kultūras nozare vienmēr ir bijusi ne tikai nozīmīga mūsu tautas identitātes sastāvdaļa, bet arī nozare, kas sniedz savu ieguldījumu tautsaimniecībā.

Kopsavilkums pēc sarunas ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu: prioritāri jārūpējas par Latvijas interešu aizstāvēšanu Eiropas Savienības lauksaimniecības politikā; būtiski panākt tiešmaksājumu izlīdzināšanu dalībvalstu starpā.

Kā redzams, sarunās ar ministriem priekšplānā izvirzījušies ekonomiskās attīstības jautājumi. Būtībā pienesums ekonomikā ir galvenais kritērijs ikvienas ministrijas darbībā. Valsts prezidents un ministri pašreizējās valdības pirmajās simt dienās likuši uzsvaru uz ekonomisko attīstību.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Pāvils L. Galvenais kritērijs visu ministriju darbā. Jurista Vārds, 23.04.2019., Nr. 16 (1074), 2.lpp.
VISI RAKSTI 23. Aprīlis 2019 /NR. 16 (1074)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties