23. Aprīlis 2019 /NR. 16 (1074)
Informācija
Disciplinārlietu komisijas atskaite advokātu kolēģijas kopsapulcei par darbu 2018. gadā
Lauris Liepa
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājs 

2018. gadā Disciplinārlietu komisija (Komisija) izskatīja kopā 13 lietas, piemērojot teju vai visus Advokatūras likuma 73. pantā paredzētos disciplinārsodu veidus: trīs piezīmes (no tām divas par kvalifikācijas necelšanu un atskaišu par ikgadējo kvalifikāciju nenoformēšanu), trīs rājienus, vienam advokātam aizliedzot pildīt advokāta pienākumus uz vienu gadu un vienu advokātu izslēdzot no advokatūras. Komisija izbeidza lietvedību piecās lietās.

Komisijā 2018. gadā darbojās kolēģi Olita Kauce, Aleksandrs Kazačkovs, Jānis Lapsa, Lauris Liepa, Santa Liberte, Māris Meļķisis, Oskars Rode, Dana Rone un Anita Tamberga. O. Rode 2018. gada 7. maijā informēja, ka pārtrauc darbu un izstājas no Komisijas. Komisijai darbā nozīmīgu atbalstu sniedza zvērinātu advokātu palīgi Linda Reneslāce, Toms Bordāns, Laila Pudule un Agnese Kauce.

Pagājušajā gadā skatītās lietas var iedalīt četrās pamata grupās: advokāta un klientu tiesību aizsardzība, klienta interešu aizsardzība, koleģialitāte un advokātu attiecības, tiesiskās sistēmas principu nostiprināšana.

 

1. Advokāta un klienta tiesību aizsardzība

Lietā 02/2018 (17.04.2018.) Komisijai bija jāvērtē advokātes atteikšanās ierasties tiesā liecinieka statusā pēc tiesas uzaicinājuma. Principu līmenī Komisija vērtēja, kā advokāta pienākums aizsargāt klienta uzticēto noslēpumu saduras ar pienākumu pret tiesisko sistēmu.

Komisija atzina, ka klienta uzticētā noslēpuma aizsardzība ir nozīmīgs advokāta profesijas standarts, kas vienlaikus ir gan pienākums, gan privilēģija.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties