11. Jūnijs 2019 /NR. 23 (1081)
Atsaucoties uz publicēto
Turpinot diskusiju par un ap tiesnešu neatkarību saistībā ar profesora K. Torgāna rakstu
35
Saulvedis Vārpiņš
Zvērināts advokāts  

"[..] problēma ir tad, kad politkorektums kļūst pārspīlēts, kad, cīnoties par labu ideju, nonākam pie tā, ka cilvēkam tiek aizbāzta mute, kad pilnīgi pamatotus viedokļus neatļaujas paust [..]." (Arņa Rītupa intervija ar Džozefu Vaileru. Rīgas Laiks, 05.2019.)

2019. gada 9. aprīļa "Jurista Vārdā" tika publicēts K. Torgāna raksts "Tiesas kļūdas un tiesnešu neatkarības robežas".1 Varbūt tieši tāpēc, ka viņš ir LU profesors, LZA akadēmiķis, K. Torgāns no advokātiem būtībā ir pirmais, kurš, balstot savu kritiku gan uz teorētiskām nostādnēm, gan uz tiesās piedzīvoto, atļāvās kritizēt ne tikai tiesu darbu, bet arī Tiesnešu disciplinārkolēģiju.

Ilgi nebija jāgaida, un, reaģējot uz minēto, drīz vien "Jurista Vārdā" sekoja Tiesnešu ētikas komisijas atbildes viedoklis par zvērināta advokāta kritiku tiesai.2 Vispār jau loģisks un iepriekš prognozējams solis, jo, neskatoties uz to, ka esam demokrātiska valsts, demokrātisko kultūru vēl turpinām mācīties. Proti, ja uzmanīgi lasa un pārlasa K. Torgāna rakstu, redzams, ka tajā uzsvars ir likts uz jautājumu par tiesnešu darba kvalitāti, tiesnešu atbildību par pieļautiem rupjiem likuma normu piemērošanas un likuma interpretācijas pārkāpumiem un – tam nesekojošo reakciju no Tiesnešu disciplinārkolēģijas puses.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
35 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
17. Jūnijs 2019 / 17:56
10
ATBILDĒT
Ļoti pateicos, Vārpiņa kungs, Jums par šo rakstu! Pateicos par drosmi un izpratni. Piekrītu Jūsu rakstītajam. Pateicos arī Torgāna kungam par viņa rakstu 9.aprīļa JV. Ja es agrāk JV komentāros rakstīju, ka Torgāna kungs ir galvastiesu pārāks par citiem juridiskās izpratnes ziņā, tad tagad apgalvoju, ka viņš ir divas galvastiesas pārāks par citiem arī savas drosmes un vēlmes risināt jautājumus pēc būtības dēļ.
Sannija Matule
17. Jūnijs 2019 / 11:37
0
ATBILDĒT
Redakcijas vārdā lūdzu un aicinu šo komentāru sadaļu nepārvērst par tirgus laukumu! Gribētos, lai diskusijas ved pie risinājuma, nevis savstarpējo attiecību kārtošanas. Kādreiz jau var, taču citiem tas nudien kļūst apnicīgi, jo pēdējos mēnešos tā kļuvusi gandrīz vai par sērgu.
Malacis - Vārpiņš
14. Jūnijs 2019 / 14:43
12
ATBILDĒT
Citēju autoru, jo 100% piekrītu:
".. tiesu sistēmai piederošām personām ir jākļūst prasīgākiem gan pret sevi, gan pret tiesu. Neaizskarams ir tiesiskums, nevis tiesas un tiesnešu neatkarības deformēta izpratne."
Visa kņada un mīnusošana pie Torgāna, Vārpiņa un Krūmiņa rakstiem liek domāt, ka advokātu īlens iedurts piebriedušā augonī. Tiesas neatkarība nenozīmē tiesneša tiesības uz patvaļu.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 32
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties