25. Jūnijs 2019 /NR. 25 (1083)
Redaktora sleja
Tiekamies klātienē Cēsīs!

Zāļu vakars un Jāņu diena – īstās vasaras starta šāviens vai rudens maskētais iesākums? Domas, protams, var dalīties, tomēr atvaļinājumu sezona pēc saulgriežiem lielākajai daļai tikai sākas. Bet mūsdienīga darbarūķa brīvdienām piestāv "galvas izvēdināšana", "pilnīga atslēgšanās", "pārstartēšanās" utt.

Veidi, kā šos mērķus sasniegt, ir katra paša ziņā, – sākot no piemājas dārza darbiem vai pankūku cepšanas un beidzot ar garīgās prakses semināru vai supereksotisku ceļojumu. Tomēr "Jurista Vārds" gribētu sniegt sirsnīgus ieteikumus gluži pretējam procesam – galvas "piepildīšanai" – jau šīs nedēļas ietvaros. Runa, protams, ir par sarunu festivālu "Lampa", kas 28. un 29. jūnijā notiks Cēsu pils parkā.

Šogad pirmo reizi "Lampā" būs arī Tiesiskuma telts, kurā divu dienu garumā risināsies 12 sesijas par un ap tiesiskuma jautājumiem. Savus spēkus un idejas šim pasākumam apvienojušas vairākas institūcijas – tiesas, advokatūra, notariāts, tiesu izpildītāji, prokuratūra, tiesībsargs, Tieslietu ministrija, Tiesu administrācija, Latvijas Republikas oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" (tai skaitā arī "Jurista Vārds"!) un Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte.

Jau uzsākot darbu pie Tiesiskuma telts "kopprojekta", visi iesaistītie vienojās, ka tas nebūs reklāmas vai sabiedrisko attiecību projekts, bet gan pasākums, kur saprotami un atklāti runāt ar sabiedrību par tiesiskuma problēmām un to, kādēļ nepieciešamas dažādas tieslietu institūcijas. Mēs visi zinām, ka diemžēl plašai Latvijas sabiedrībai bieži vien nav skaidrs, kā funkcionē tieslietu nozare un vai tai vispār var uzticēties. Viens no veidiem, kā pārvarēt bīstamo plaisu starp tieslietu nozari (plašākā nozīmē) un citiem Latvijas iedzīvotājiem, ir tieša saruna.

Protams, brīvdabas atmosfēra Cēsīs nepieļauj supersarežģītus un pārprofesionālus priekšlasījumus, jo uz tādiem klausītājs vienkārši nenāks. Tādēļ visiem, kas iesaistās "Lampas" rīkošanā, ir jāatrod veids, kā saistoši diskutēt par komplicētiem jautājumiem. Aplūkojot Tiesiskuma telts programmu, liekas, ka tas mums visiem kopīgi varētu izdoties.

Runājot konkrēti par "Jurista Vārda" (sadarbībā ar LU Juridisko fakultāti) sesiju piektdienas vakarā, varam atklāt savu ieceri. Esam uzaicinājuši piecus žurnālistus "spēlēt tiesu", t.i., iedomāties sevi konstitucionālās tiesas tiesnešu lomās. Temats – bērnu vakcinācijas ne/obligātums. Mērķis – piedāvāt gan žurnālistiem, gan publikai iespēju izjust tiesas procesa komplicētību un varbūt arī nonākt pie secinājuma, ka ne viss vienmēr ir tik vienkārši, kā sensacionālā pusminūti garā ziņu sižetā izskatās. Procesu vadīs Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs, bet to, kāds būs spriedums, pagaidām nezina neviens, jo tas, bez šaubām, nav "sarunāts"...

Tiesiskuma telts programmu varat iepazīt uz šī žurnāla vāka. Kaut arī, atklāti sakot, nevar izslēgt iespēju, ka magnētisko saulgriežu iespaidā programmā vēl var gadīties kādas negaidītas pēdējā brīža izmaiņas. Ja tādas būs, par to ziņosim facebook u.c. tīklos.

Uz tikšanos Tiesiskuma teltī Cēsīs!

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. Tiekamies klātienē Cēsīs!. Jurista Vārds, 25.06.2019., Nr. 25 (1083), 2.lpp.
patīk
nepatīk
drukāt
VISI RAKSTI 25. Jūnijs 2019 /NR. 25 (1083)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties