9. Jūlijs 2019 /NR. 27 (1085)
Viedoklis
Krimināltiesību politikas apakškomisija ir atvērta priekšlikumiem un diskusijām
12
Dr. iur.
Andrejs Judins
Saeimas deputāts (Jaunā Vienotība), Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs 

Krimināltiesību politikas apakškomisija tika izveidota 2013. gada nogalē, tas ir, vēl 11. Saeimas laikā, lai nodrošinātu iespēju Juridiskajai komisijai efektīvāk strādāt ar grozījumiem Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Diskusijas un strīdi apakškomisijā, iesaistot tajās tiesnešus, prokurorus, advokātus, policijas darbiniekus, augstskolu pasniedzējus un citus lietpratējus, ļauj kritiski paskatīties uz spēkā esošo tiesisko regulējumu krimināltiesību jomā, izvērtēt ierosinātos grozījumus normatīvajos aktos, kā arī izstrādāt tiesiskos risinājumus aktuālām krimināltiesību problēmām.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
A.S.
12. Jūlijs 2019 / 13:49
0
ATBILDĒT
Nu, piedodiet, atkāpšanās no nevainīguma prezumpcijas un "izvarošana aiz neuzmanības", ja tas atbilst patiesībai, rāda, ka nekur daudz tālāk mums vairs nav kur iet...
Roberts
12. Jūlijs 2019 / 08:33
3
ATBILDĒT
Seksuāla rakstura noziegumu tēma tiešām ir aktuāla, un Latvijas krimināltiesības dzīvo autonomu dzīvi no Eiropas krimināltiesībām. Ceturtdien Zviedrijas Augstākā tiesa nosprieda, ka ir iespējama „izvarošana aiz neuzmanības", savukārt Latvijā pētot krimināllietu spriedumus saistībā ar bakalaura darba izstrādi, neatradu nevienu notiesājošu spriedumu par izvarošanu aiz neuzmanības.
Normunds
11. Jūlijs 2019 / 16:20
8
ATBILDĒT
Komentētāji metas kritizēt Justīni, bet tieši Lielbritānijas un ASV tiesību sistēmas visātrāk attālinās no nevainīguma prezumpcijas seksuāla rakstura noziegumu sakarā. Anglijas un Velsas Augstās Tiesas viedoklis jautājumos par vardarbību, konkrēti par seksuālās vardarbības gadījumiem, kas izpaužas kā pārmērīgs acu kontakts (excesive eye contact) vai nepietiekams acu kontakts (insufficient eye contact), nepārprotami pauž, ka minētajos gadījumos upurim ir bieži vien neiespējami pierādīt vardarbības aktu, jo varmāka ērti slēpjas aiz nevainīguma prezumpcijas, tāpēc nepieciešams izlemt lietu tikai uz cietušā iesnieguma pamata, noteikt kriminālsodu un kaitējuma atlīdzinājumu iespējams arī bez apsūdzēta paskaidrojumu uzklausīšanas.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties