6. Augusts 2019 /NR. 31 (1089)
Informācija
Ciktāl informācijas tehnoloģijām un mākslīgajam intelektam ļaut ienākt jurista darbā
Aizvadīts jau 16. konstitucionālās tiesībpolitikas seminārs
Diskusija par mākslīgā intelekta potenciālu tiesību jomā semināra dalībniekiem lika pievērsties arī jautājumam par to, kas ir cilvēks un ar ko unikālu tas atšķiras no mākslīgā saprāta, lai rastu iespēju skaidri noteikt, kādi lēmumi tomēr būtu atstājami vienīgi cilvēka ziņā
Foto: Kristīne Bunka

Kā ik gadu, un arī šis nebija izņēmums, jūlija pirmspēdējā nedēļā vairāku dienu garumā Ratniekos aizvadīts kopskaitā jau 16. konstitucionālās tiesībpolitikas seminārs. Līdzdarbojoties vairākiem sadarbības partneriem, to rīko Publisko tiesību institūts, un, ņemot vērā pasākuma konceptuālo ietvaru, semināram ik gadu tiek izvēlētas fundamentālas, aktuālas un sabiedriski nozīmīgas tēmas. Šogad līdztekus tēmām par pienācīgu likumdošanu un sagaidāmo vienoto valsts eksāmenu juristiem semināra centrā bija diskusijas par informācijas tehnoloģijām jurista darbā un mākslīgā intelekta mijiedarbību ar tiesībām. Neatkarīgi no katra uzskatiem nenoliedzams ir fakts – mūsdienās juristam ne tikai tehniski ir jāpārvalda tehnoloģijas, bet arī būs jāatrod kopīga sadarbības forma ar tām.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties