10. Septembris 2019 /NR. 36 (1094)
Redaktora sleja
"Jurista Vārds" un (tiesību) politika

Lai gan "Jurista Vārds" jau kopš pašiem pirmsākumiem (pirms vairāk nekā 20 gadiem) iznāk katru nedēļu, lai kopā ar autoriem un lasītājiem spētu efektīvi sekot līdzi visām svarīgākajām pārmaiņām Latvijas tiesiskajā sistēmā un laicīgi identificētu problēmas un tās apspriest, šodienas laidiens "karsto" aktualitāšu ziņā būs grūti pārspējams. Lūk, trīs temati, kas rāda, kā juristu vidē rezonē norises, ko varētu saukt arī par Latvijas mēroga skandāliem.

Laidienu ievada pēc redakcijas ierosinājuma veikta civiltiesību un civilprocesa lietpratēju aptauja par dažiem uzņēmuma līguma izpratnes aspektiem. Kaut arī jautājumi un atbildes ir pēc iespējas atrauti no konkrētās lietas, kas stipri saviļņoja tiesībnieku vidi, lasītājiem būs skaidrs (un to nenoliegsim arī mēs), ka aptauju rosināja konkrēts tiesas lēmums medijos plaši atspoguļota un Latvijas sabiedrībā apspriesta konflikta sakarā (pasūtītāja un būvnieka domstarpības Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas procesā).

Savukārt šī numura noslēgumā atrodam divus viedokļrakstus. Viens no tiem pievēršas Rīgas iecerei uz 20 gadiem veidot privātās un publiskās partnerības modeli atkritumu apsaimniekošanā un Konkurences padomes kompetencei šāda lēmuma izvērtēšanā, otrs aplūko autonomo subjektu pārvaldes institūciju vēlēšanas un liek konceptuāli pārdomāt nepieciešamos uzlabojumus rektora izvēles procesā simtgadīgajā Latvijas Universitātē.

Bez šaubām, esam pārliecināti, ka mūsu lasītājs ir kritiski domājošs, kompetents un drosmīgs tiesību lietpratējs un tiesību politikas veidotājs, kurš pieradis izdarīt patstāvīgus secinājumus, balstoties uz dažādiem skatpunktiem, maksimāli vispusīgu informāciju un pēc iespējas plašu argumentu bāzi, un kuram "gatavas patiesības" izraisa tikai jaunus piekasīgus jautājumus. Turklāt tieši diskusijās un strīdos var rast ceļu uz labākajiem un taisnīgākajiem risinājumiem, kas veicina jebkuras sistēmas attīstību, mūsu gadījumā – tiesiskās iekārtas izaugsmi.

Tieši tāds arī ir "Jurista Vārda" uzdevums – dot iespēju Latvijas juristu atklātai, kritiskai un brīvai viedokļu apmaiņai par tiesību politikas, tiesību doktrīnas un tiesību piemērošanas jautājumiem ar mērķi attīstīt un uzlabot Latvijas tiesisko sistēmu.

Lasām, analizējam, piekrītam vai kritizējam un paužam savas domas!

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. "Jurista Vārds" un (tiesību) politika. Jurista Vārds, 10.09.2019., Nr. 36 (1094), 2.lpp.
patīk
nepatīk
drukāt
VISI RAKSTI 10. Septembris 2019 /NR. 36 (1094)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties