8. Oktobris 2019 /NR. 40 (1098)
Tiesību politika
Tiesībsargs vēršas Satversmes tiesā par GMI neatbilstību valsts pamatlikumam
1

Pagājušo otrdien, 1. oktobrī, tiesībsargs Juris Jansons izpildījis iepriekš pausto apņemšanos, ja netiks sadzirdēts un valdība nerīkosies, vērsties ar pieteikumu Satversmes tiesā par Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 913 "Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" 2. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 109. pantam. Tiesībsarga ieskatā, valstij ir pienākums nodrošināt cilvēka cienīgu dzīves līmeni.

Kā izriet no pieteikuma Satversmes tiesai, tiesībsargs jau 2019. gada 12. aprīlī Ministru kabinetam nosūtīja vēstuli, kurā norādīja, ka minēto noteikumu 2. punkts, kas noteic, ka garantētais minimālais ienākumu līmenis personai ir 53 eiro mēnesī, neatbilst Satversmes 1. un 109.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Skolnieciņš no kojām
21. Septembris 2020 / 16:38
0
ATBILDĒT
Valdība tautu mērdē badā. Vai to var uzskatīt par neapzinātu slepkavošanu? Vai vismaz par varmācību? GMI pabalsts ir 64€, ja Tev nav invaliditātēs, tad šo "pabalstu" pieprasīs atstrādāt! Labāk darbu nodrošinātu nevis "nabagdāvanas". Ar baltu skaudību, Skolnieciņš no kojām (Skauģu Skauģis) [Latvju Skaudības Dievs] #nabadzība #GMI #TrūcīgāStatuss
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties