15. Oktobris 2019 /NR. 41 (1099)
Akadēmiskā dzīve
Studiju un zinātniskās pētniecības process Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes katedru skatījumā
6

Krimināltiesisko zinātņu katedra

Prof. Dr. iur. Kristīne Strada-Rozenberga
LU Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītāja


Foto no personīgā arhīva

Krimināltiesisko zinātņu katedra ir tā LU Juridiskās fakultātes katedra, kuras atbildības jomā ir jautājumi, kas saistāmi ar vienu no bīstamākajām sabiedriskajām parādībām – noziedzīgiem nodarījumiem. Šī joma, iespējams, vairāk nekā citas prasa noteiktību, stingrību un skaidrību. Tāda ir mūsu atbildības joma, un tāda ir arī mūsu katedra un tās cilvēki.

Mūsu katedras atbildībā gadu garumā ir bijuši tādi obligātie studiju kursi kā Krimināltiesības un Kriminālprocess, tāpat mūsu docētāji nodrošinājuši vairākus izvēles kursus, kuri cauri gadiem baudījuši studējošo interesi. Mainoties laikiem, programmu saturam un mūsdienu dzīves noteiktām aktualitātēm, mainījies arī docējamo kursu loks. Studiju programmu pārakreditācija 2019. gadā ieviesa būtiskas izmaiņas arī mūsu katedras nodrošināmo studiju kursu katalogā. Kā nozīmīgāko var minēt, ka turpmāk piedāvāsim jaunus izvēles studiju kursus, piemēram, Pārrobežu sadarbība krimināltiesībās, Uzņēmējdarbības krimināltiesiskie aspekti, Pierādīšana, argumentācija un nolēmumu pamatošana kriminālprocesā u.c.

Mūsu katedra, ja mērām docētāju skaitā, nav liela – to patlaban veido 10 mācībspēki, no kuriem četri ir profesori, divi docenti, trīs lektori un viena pieaicināta pasniedzēja. Taču mēs varam lepoties ar lieliem darbiem. Docētāju veiktie pētījumi un publikācijas tiek plaši izmantotas gan krimināltiesisko zinātņu apguvē dažādās augstskolās, gan arī daudz un bieži citētas tiesu nolēmumos, citos zinātniskos pētījumos un izmantotas likumdošanas procesā.

Katedras locekļi savu darbu pilda ar augstu pienākuma apziņu, ir prasīgi pret sevi un studentiem, strādājot aizrautīgi un atbildīgi. Godinot un novērtējot bijušo katedras ilglaicīgo krimināltiesisko zinātņu docētāju veikumu, cenšamies turēt godā krimināltiesību jomu un dot savu devumu tās attīstībā. Esot savas – krimināltiesiskās – jomas entuziastiem, mums rūp tās attīstība nākotnē, tāpēc ar prieku uztveram studējošo interesi par šo sfēru un viņu panākumus.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Dina Gailīte
17. Oktobris 2019 / 12:16
0
ATBILDĒT
Labdien, cienījamie "Jurista Vārda" lasītāji un komentētāji!
Acīmredzot šī ir reize, kad nepieciešams skaidrojums no redakcijas puses par to, kā tapis šis materiāls un kāpēc neviens no autoriem nav pelnījis nekādus pārmetumus.
Gatavojot publicēšanai LU JF dekānes interviju sakarā ar fakultātes simtgadi, radās ideja, ka nepieciešami arī nelieli (!) katedru komentāri kā informatīvs papildinājums sarunai par fakultāti kopumā. Lūdzām visu katedru vadītājus šādu ieskatu katedru galvenajos darba virzienos mums sagatavot. Tā kā laika bija ļoti maz (dažas dienas), runa bija par ļoti lakoniskiem tekstiem - dažas rindkopas, maksimums viena word lapa. Daži no autoriem pie šīs sākotnējās norunas pieturējās, daži tomēr iesūtīja garākus aprakstus, tai skaitā par katedras vēsturi, pasniedzēju publikācijām utt.
Rezultātā katedru darba atspoguļojums iznācis apjoma un satura ziņā ļoti nevienmērīgs. Taču vaina par to noteikti nav jāuzņemas autoriem, bet gan redakcijai, kas, redzēdama šīs atšķirības, neinformēja lakoniskāko tekstu autorus par citu kolēģu veikuma plašāko apjomu un nepiedāvāja tekstus proporcionāli paplašināt. Mūsu attaisnojumam varam minēt tikai laika trūkumu.
Atvainojamies par šo situāciju gan publikācijas autoriem, gan lasītājiem!
Lūdzu arī šajā komentāru telpā ievērot pieklājību, savstarpēju cieņu un cilvēcību.
Kails karalis
16. Oktobris 2019 / 13:55
10
ATBILDĒT
Ne lai sabojātu svētku noskaņojumu, bet paskatoties patiesībai acīs, nu nav tur ne īsti zinātnes, ne īsti pasniegšanas. Visi mācībspēki darbojas ārp[us faktultātes un caurskrienot mēģina kaut ko izdarīt LU. Farss.
Students
15. Oktobris 2019 / 21:52
6
ATBILDĒT
Paldies A.Kārkliņai, J.Plepam, J.Kārkliņam un A.Bukam par savu katedru ieguldījuma apskatu plašākā, t.sk., vēsturiskā aspektā, kā arī cieņpilnu stāstījumu par katra mācībspēka devumu konkrētās tiesību nozares attīstībā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties