15. Oktobris 2019 /NR. 41 (1099)
Skaidrojumi. Viedokļi
VID nepietiekami pierāda priekšnodokļa atskaitīšanas liegumu
6
Mg. iur.
Dairis Anučins
ZAB "Spīgulis & Kukainis" jurists 
Mg. iur.
Elīna Freimane
ZAB "Spīgulis & Kukainis" juriste, LU Juridiskās fakultātes doktorante 

Divās aktuālās Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) lietās (lietā C-273/181 un lietā C-329/182) ir sniegta daudziem Latvijas uzņēmējiem nozīmīgu pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) normu interpretācija priekšnodokļa atskaitīšanas tiesību jautājumos. EST sniegusi būtiskas atziņas gan jautājumā par to, kādi pierādījumi nodokļu administrācijai ir jāiegūst, lai tie varētu kalpot par tiesisku pamatu priekšnodokļa atskaitīšanas tiesību liegšanai, gan arī par apjomu, kādā komersantam būtu jāveic savu darījumu partneru pārbaude. Šī raksta ietvaros autori aplūko abās EST lietās paustās nozīmīgākās atziņas un to nozīmi turpmākajā Latvijas PVN regulējuma piemērošanā iestādē un tiesās.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nodoklis
13. Maijs 2021 / 21:28
0
ATBILDĒT
Grūti iedomāties vēl kādu procesu, kur uzņēmēji ir vēl beztiesīgāki. VID var uzņēmējiem vienkārši pateikt- jums vajadzēja zināt, ka tajā darījumu ķēdē ar uzņēmumu, ar kuru jūs nekad neesat paši kontaktējušies kaut kas nav kārtībā. Vārdi bija jāzina un vajadzēja zināt bez jebkādiem pierādījumiem uz adm tiesu iedarbojas kā čūska uz trusīti.
rob
19. Oktobris 2019 / 23:03
0
ATBILDĒT
EST lietās paustām nozīmīgākajām atziņām nav nozīmes turpmākajā Latvijas PVN regulējuma piemērošanā iestādē un tiesās.
Seskis
18. Oktobris 2019 / 12:29
1
ATBILDĒT
Situāciju ar priekšnodokli var atrisinat vienkārši. Proti, uzņēmējs nosūta Valsts ieņēmumu dienestam priekšnodokļa rēķinu. Ja iestāde mēneša laikā izdod atteikumu, uzņēmējs rēķinu nosūta zvērinātam tiesu izpildītājam, kurš vērš piedziņu uz valsts mantu uzņēmēja labā. Un nav svarīgi, kurā valstī uzņēmējs ir reģistrējies, un vai vispār reģistrējies kā nodokļu maksātājs - svarīgi, lai priekšnodokļi tiktu atmaksāti ātri un bezstrīdus kārtībā. Vēl viens variants ir nodot nodokļu lietu izskatīšanu tiesnesim - robotam, līdzīgi kā Igaunijā, kur vieglākās lietas plānots uzticēt mākslīgajam intelektam. Tiesnesis - robots varētu tikt izbūvēts liela bankomāta veidā, - labvēlīga sprieduma gadījumā tiesas zālē uzņēmējam tiktu izmaksāta priekšnodokļa summa skaidrā naudā. Liela apmēra prasības izskatītu trīs tiesneši - bankomāti, kuri izmaksātu visas summas uzņēmējam, vai arī paplašinātā sastāvā septiņi tiesneši - bankomāti, ja prasītās summas ir ļoti apjomīgas.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties