29. Oktobris 2019 /NR. 43 (1101)
Intervija
Aigars Strupišs: negodīgai taktikai nav vietas tiesas procesā
34
Augstākās tiesas senators,
Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs
intervijā "Jurista Vārda" galvenās redaktores vietniecei Sannijai Matulei
Foto: Boriss Koļesņikovs

Aigars Strupišs par tiesnesi kļuva pirms pieciem gadiem, taču viņa karjera tiesu sistēmā ir attīstījusies ļoti strauji – četros gados no privāti praktizējoša jurista, mācībspēka un pētnieka kļuvis par kasācijas instances tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētāju. 2014. gada 15. jūlijā Valsts prezidentam Andrim Bērziņam devis svinīgo tiesneša zvērestu un sācis darbu Augstākajā tiesā, bet jau pāris mēnešus vēlāk, baudot kolēģu uzticēšanos, ievēlēts par Disciplinārtiesas locekli un vēl pēc gada – par Disciplinārtiesas priekšsēdētāju. Savukārt 2018. gada 10. septembrī Augstākās tiesas plēnums uz pieciem gadiem viņu ievēlēja par Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju un arī Tieslietu padomes locekli. Iepriekš A. Strupišs bija zināms kā viens no vadošajiem Latvijas komerctiesību ekspertiem, taču, kopš kļuvis par tiesnesi, jau no sākuma izrādījis lielu aktivitāti un interesi arī par jautājumiem, kas skar tiesu sistēmu kopumā. Viņš ir atvērts komunikācijai un labprāt iesaistās diskusijās, jo uzskata, ka dažādu interešu grupām ir jāsarunājas, lai nonāktu pie vienota kopsaucēja.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
34 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
https://tvplay.skaties.lv/melu-teorija-10352141
8. Novembris 2019 / 11:07
0
ATBILDĒT
https://tvplay.skaties.lv/melu-teorija-10352141
Kārlis
4. Novembris 2019 / 09:21
8
ATBILDĒT
Apbrīnoju diskusijas galveno dalbnieku (Strupiša & Šlitkes) drosmi - viens neierasti juristam pajautā tiesnesim parasti 'nejautājamu' jautājumu, tiesnesis uz to atbild UN GODĪGI (bez jelkādas kautrēšanās:))
Protams neatbildēti gan paliek jautājumi - kā ar tiesību utt. normām kuras pieprasa tiesnešu kvalifikāciju, pieredzi utt.. Bet tas jau tāds 'sīkums', jo ....... dzīvojam taču 'tiesiskā' valstī:)))
Tāpat paliek neatbildēts jautājums - kas notiek ar tiesnešu spriedumiem (stājušies spēkā) kuri tiesas spriešanas procesā ir izvēlējušes negodīgu taktiku?
Normunds Šlitke > Kārlis
4. Novembris 2019 / 16:52
5
ATBILDĒT
Paldies, Kārli, par uzslavām! Mēs zināmu patiesības seruma devu uzņēmām šī gada sarunu festivālā LAMPA. Žēl, ka Jaunalksne - Rēdere 29. jūnijā ar savu nekompetenci un klajo nekaunību sabojāja vienu no juristiem svarīgākajām sarunām "Kam ir un kam nav izdevīgi drosmīgi tiesneši?", ko viņai bija uzticēts moderēt, bet viņa tā vietā uzdeva jautājumus pilnīgi netēmā - par pašas veidotajiem sižetiem, proti, Red Dot Media peļņas avotu.
Sarunas tēma bija, tostarp, tiesneša drosme tiesas zālē un ārpus tās: "Kāda ir tiesneša misija sabiedrībā? Kāds ir drosmīgs tiesnesis? Cik daudz tiesnesim jāstāsta par sevi un cik par savu darbu?"
Ieraksts pieejams: https://www.facebook.com/LatvijasVestnesis/videos/o.379472526005938/623084381534998/?type=2&theater&hc_location=ufi
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 31
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
29. Oktobris 2019 /NR. 43 (1101)
Jura novit curia princips civilprocesā
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 43 (1101)
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
10
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties