Visticamāk, 2020. gadā beigs darboties pēdējais padomju laika likums – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (pieņemts 1984. gadā). Saeima 2018. gada 25. oktobrī pieņēma jaunu šo jomu regulējošo normatīvo aktu – Administratīvās atbildības likumu, kura spēkā stāšanās tika noteikta ar 2020. gada 1. janvāri. Kāpēc "visticamāk"? Administratīvās atbildības reforma paredz pārkāpumu dekodifikāciju, proti, administratīvos pārkāpumus (dispozīciju un sankciju) paredzēts pārcelt uz attiecīgās nozares likumiem. Līdz ar to pēc Administratīvās atbildības likuma pieņemšanas bija jāizdara grozījumi gandrīz 150 likumos. Iepazīstoties ar Saeimas darba kārtību, nav pārliecības, ka līdz šā gada beigām viss darbs tiks izdarīts, taču tas noteikti ir izdarāms nākamā gada pirmajā pusē.
[1] Būtiskākais – vai arī praktiķi ir gatavi strādāt ar jauno likumu. Mācības tiek organizētas, lai gan visai mazaktīvi. Likuma skaidrojums – komentārs – arī ir sagatavots. Taču no normatīvā regulējuma viedokļa pārkāpumu sastāvos būtiskas izmaiņas nav prognozējamas. Tātad uzmanību vairāk vajadzētu pievērst izmaiņām procesā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.