7. Janvāris 2020 /NR. 01 (1111)
Tiesību politika
Dalītā īpašuma piespiedu nomas vietā – likumiskas zemes lietošanas tiesības
32
Taisnīga tiesa
Toms Dreika
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Vispārējo civiltiesību nodaļas jurists 

Ar Satversmes tiesas 2018. gada 12. aprīļa spriedumu lietā Nr. 2017-17-01 par Satversmei neatbilstošiem un spēkā neesošiem no 2019. gada 1. maija tika atzīti pēdējie 2017. gada grozījumi normatīvajos aktos,1 kas skar piespiedu nomas tiesiskās attiecības. Tas bija jau trešais Satversmes tiesas spriedums tikai jautājumā par nomas maksu. 2017. gada grozījumu mērķis bija noteikt šī brīža ekonomiskajai situācijai atbilstošu nomas maksu dalītā īpašumā ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
32 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Krista Milberga
10. Janvāris 2020 / 15:33
0
ATBILDĒT
Dalītie īpašumi izveidojās pēc Civillikuma atjaunošanas privatizācijas un denacionalizācijas (speciālu likumu izpildes) rezultātā, ignorējot Civillikumā ietverto principu, ka tam, kam pieder zeme, pieder viss uz un zem tās. Tāpēc nevar teikt, ka dalīta īpašuma attiecības - piespiedu(ar spriedumu) vai brīvprātīgas (vienošanās)nomas attiecības būtu pretstats rakstā aprakstītājām likumiskajām.Jebkurā gadījumā valstij jāgādā, lai postkomunistiskās atjaunotās Latvijas haotiskās pārvaldes rezultātā izveidojušamies dalītie īpašumi tiktu izbeigti, un Civillikuma principi tiktu beidzot ievēroti.
Toms Dreika > Krista Milberga
10. Janvāris 2020 / 15:58
0
ATBILDĒT
Likumprojektā piedāvātās likumiskās attiecības ir cits tiesību institūts, nevis pretstats esošajām. Likumprojekta anotācijā var iepazīties ar apsvērumiem, kas ir pamatā piedāvājumam izmantot jaunu institūtu (http://tap.mk.gov.lv/mk/tap/?pid=40474223).

Kā jau minēts dalītā īpašuma izbeigšana ir ilgtermiņa gala mērķis un vienīgais dalītā īpašuma problemātikas risinājums "pēc būtības". Tomēr mēs jau 30 gadus dzīvojam ar dalīto īpašumu "līdz apvienošanai vienotā īpašumā". Arī ideālos apstākļos ātrāk kā 10 gados nav iespējams izbeigt dalīto īpašumu. Tādēļ arī īsti nevar apgalvot, ka esošo attiecību problemātika nav jārisina, jo tajā visticamāk mēs vēl diezgan ilgi atradīsimies. Šobrīd to arī (jaunu regulējumu) pavisam vienkārši prasa Satversmes tiesa savā 2018. gada spriedumā, ko arī nevar ignorēt.
Krista Milberga > Toms Dreika
10. Janvāris 2020 / 17:32
3
ATBILDĒT
Griba izšķir visu. Krievijas armijas karaspēka izvešanas pamati un vienošanās tika izstrādāti no 1991.gada līdz 1992.gadam. Krievijas armija tika izvesta no Latvijas no 1992.gada19.marta līdz 1994.gada 31.augustam. Kā tas nākas, ka esam pieļāvuši dalīta īpašuma rašanos? Tās visas ir okupācijas sekas, jo netika no varas atstumti tie, kuri realizēja okupācijas varu. Nešaubos, ka dalītos īpašumus izbeigt mums ir pa spēkam ātrāk kā desmit gados. Tā ir spožo fauno jurista goda lieta.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 29
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties