14. Janvāris 2020 /NR. 2 (1112)
Skaidrojumi. Viedokļi
Sankciju piemērošana Latvijā
Kristīne Līce
Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora pienākumu izpildītāja, Sankciju koordinācijas padomes priekšsēdētāja 

Pēdējo gadu laikā gan starptautiskas organizācijas, gan valstis arvien biežāk izmanto dažādu veidu sankcijas – mērķētās finanšu sankcijas, civiltiesiskos ierobežojumus, ceļošanas ierobežojumus – kā instrumentu ārpolitisko mērķu sasniegšanai. Sankciju primārais mērķis ir miermīlīgā ceļā novērst starptautisko tiesību pārkāpumus, un šo mērķi sankcijas sasniedz, vai nu piespiežot, vai atturot, vai arī sūtot nepārprotamu vēstījumu par starptautiskās organizācijas vai konkrētas valsts nostāju. Tāpat sankcijas palīdz samazināt riskus, kas starptautiskajai drošībai un arī starptautiskajai uzņēmējdarbības videi varētu rasties nākotnē, ja netiks novērsta atsevišķu subjektu prettiesiska rīcība. Iedarbīgu sankciju piemērs ir organizācijas ISIL/Daesh nespēja samaksāt saviem kaujiniekiem apsolīto algu un iegādāties nepieciešamo materiāltehnisko nodrošinājumu, jo ar sankcijām tika ierobežoti teroristiem pieejamie līdzekļi ieroču un ekipējuma iegādei un uzbrukumu organizēšanai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties