1. Septembris 2020 /NR. 35 (1145)
Redaktora sleja
Neparastais mācību gads

Tieši šodiena – 1. septembris – sabiedrības apziņā saistās ar jauna mācību gada sākumu. Neskatoties uz to, ka, piemēram, Latvijas Universitātes akadēmiskais gads šogad sākas nedēļu vēlāk – 7. septembrī, šodienas "Jurista Vārds" ir simboliski veltīts jaunajam mācību cēlienam un nozīmīgai mūsu lasītāju daļai – jurisprudences studentiem un augstskolu mācībspēkiem.

Pirmkārt, protams, jāvēl visiem veiksme, veselība un izturība, sākot studiju procesu sarežģītājos pandēmijas apstākļos. Cik zināms redakcijai, studijas tiks organizētas dažādi – daļēji klātienē un attālināti vai tikai attālināti – atkarībā no katras augstskolas izvēlētā modeļa, lai pēc iespējas pasargātu gan studējošos, gan pasniedzējus un vienlaikus arī nodrošinātu studiju uzdevumu – kvalitatīvu izglītības procesu. Kā tas veiksies un vai šos modeļus nenāksies mainīt, lai pielāgotos pandēmijas attīstības gaitai, rādīs laiks.

Pandēmija gan nav vienīgais iemesls, kāpēc šis jaunais mācību gads ir neparasts. Ja nemainīsies valdības un Tieslietu ministrijas apņemšanās, tieši šī akadēmiskā gada noslēgumā – 2021. gada pavasarī – Latvijā notiks pirmais vienotais juridiskais eksāmens, kas turpmāk būs profesionālās maģistra studiju programmas noslēdzošā sastāvdaļa. Šo eksāmenu pēc maģistra darbu aizstāvēšanas kārtos jurista profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. Jāatgādina, ka eksāmens tika iecerēts kā instruments juridiskās izglītības standartu unifikācijai un kvalitātes paaugstināšanai. Tas noteikti būs liels pārbaudījums ne tikai studentiem, bet arī augstskolām, kam vajadzēs sadarboties šajā procesā, un eksāmena organizatoriem, uz kuriem gulsies milzīgs atbildības slogs.

Lai atgādinātu par izcilību kā jurisprudences studiju un tiesību zinātnes augstāko mērķi, šajā žurnāla laidienā, pieskaņojoties jaunā akadēmiskā gada sākumam, sērijā "Juristu likteņi" publicējam advokāta Egona Rusanova pētījumu par vienu no spilgtākajiem starpkaru perioda Latvijas tiesībzinātniekiem – advokātu un Latvijas Universitātes profesoru, aktīvu ebreju sabiedrisko darbinieku, starptautiski pazīstamāko mūsu valsts krimināltiesībnieku Paulu Mincu.

Savukārt lai veicinātu Latvijas jauno talantu attīstību un atpazīstamību juridiskajā sabiedrībā, kā ik gadu izsludinām "Jurista Vārda" pētniecisko darbu konkursu. Kā vienmēr, gaidīsim pieteikumus no pavasarī aizstāvēto labāko bakalaura un maģistra darbu autoriem. Būsim pateicīgi arī visiem augstskolu mācībspēkiem, kas pamudinās savus audzēkņus izmēģināt spēkus šajā Latvijā vienīgajā nacionāla mēroga zinātnisko darbu konkursā! Jaunajiem juristiem tā ir lieliska iespēja ne vien salīdzināt savus sasniegumus ar citiem kolēģiem, bet arī gūt pozitīvu ierakstu savā jurista biogrāfijā – un tas var labi noderēt, veidojot gan zinātnisko, gan profesionālo karjeru.

Šī gada jaunums konkursā ir sadaļa, kas īpaši attiecas uz bakalaura programmas 1.–3. kursa studentiem un kas nosaukta izcilā vācbaltiešu tiesībnieka, Baltijas Civillikuma autora Frīdriha Georga fon Bunges vārdā. Ļoti ceram, ka šīs konkursa sadaļas interesantie noteikumi un vērtīgā balva piesaistīs jauniešus, kas savu juridiskās izglītības ceļu tikko kā sākuši.

Darbu iesniegšana kā ik gadu notiek attālinātā – elektroniskā – veidā. Bet mūsu konkursa noslēguma ballīte vienmēr ir bijis sirsnīgs klātienes pasākums ar konkursantu un konkursa autoritatīvās žūrijas sarunām, mūziku un svētku kliņģeri. Visi kopā cerēsim, ka tāds tas būs iespējams arī šogad. Bet arī gadījumā, ja konkursa rezultāti būs jāizziņo virtuāli, varam būt droši – uzvarētāji tiks noskaidroti un balvas būs pavisam īstas!

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. Neparastais mācību gads. Jurista Vārds, 01.09.2020., Nr. 35 (1145), 2.lpp.
VISI RAKSTI 1. Septembris 2020 /NR. 35 (1145)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties