26. Janvāris 2021 /NR. 4 (1166)
Skaidrojumi. Viedokļi
Sociālais dzimums Stambulas konvencijā un Latvijas tiesību sistēmā
6

Neraugoties uz Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu1 (turpmāk – Stambulas konvencija) mērķiem un aizsargājamām tiesībām, Eiropas Padomes dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai, konvencijā ietvertās saistības ir radījušas bažas. Lielākās diskusijas par Stambulas konvenciju rada tajā iekļautais sociālā dzimuma (dzimtes) jeb angliski gender jēdziens. Šis jēdziens nav vispārzināma un ierasta prakse un ir radījis daudz neskaidrību, tāpēc šajā un vēl vienā rakstā tiks padziļināti analizēta tā nozīme, saturs un atbilstība Satversmei.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sociālais Napoleons
30. Janvāris 2021 / 21:37
4
ATBILDĒT
Pati ideja par to, ka cilvēks var izvēlēties savu dzimumu ir diezgan nesaprotama. Cilvēkam piedzimstot ir noteikts bioloģiskais dzimums un attiecībā uz to pārējie cilvēki reaģē kā pret vīrieti vai sievieti. Izvēlēties citu (sociālo) dzimumu (un rietumos tie nav tikai divi) ir tik pat neloģiski kā izvēlēties savu rasi vai vecumu. Sociālā rase un sociālais vecums ir tik pat leģitīma ideja kā sociālais dzimums. Ja vīrietis var pateikt, ka ir sieviete, kādēļ viņš nevar pateikt, ka ir trīsgadīga afroamerikāniete, nevis 40 gadus vecs baltais vīrietis? Soli pa solītim tuvojamies neprātam. Manuprāt šeit tolerance ir pārkāpusi jebkādas saprāta robežas.
Likums un kārtība > Sociālais Napoleons
1. Februāris 2021 / 10:17
12
ATBILDĒT
Lūdzu, izlasiet rastu, pirms ķerieties pie dzimuma maiņas vai rases un vecuma izvēles :)) nav tur nekā par 40 gadus vecu vīrieti, kurš grib kļūt par 3 gadus vecu āfrikānieti...
Raksts ir tieši par to, ka nav nekāda leģitīma pamata piepildīt konvencijas jēdzienu gender ar mežonīgām fantāzijām par to, cik daudziem dzimumiem vai dažādām dzīvnieku sugām tu gribi piederēt.
Neskatoties uz fundamentālo kristiešu un ultra konservatīvo nacionālistu slēptajām vēlmēm, nekā tāda Stambulas konvencijā nav.
Vienkārši nav. Nav un viss.
SOCIĀLAIS NAPOLEONS > Likums un kārtība
1. Februāris 2021 / 17:22
2
ATBILDĒT
Tas bija komentārs par pašu sociālā dzimuma ideju...
Arguments par 40 gadīgus vecu balto vīrieti ir analoģija starp dzimuma izvelēs brīvību un vecuma/rases izvēles brīvību (jo šīs ir bioloģiski nemaināmas lietas), nevis atsauce uz rakstā minēto. Pati ideja ir absurda.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties