18. Maijs 2021 /NR. 20 (1182)
Intervija
Pret "tiesnešu kariem" un par labu likumdošanu
Francijas Valsts padomes viceprezidents Bruno Lasērs intervijā "Jurista Vārda" galvenajai redaktorei Dinai Gailītei un tieslietu redaktorei Viktorijai Soņecai
Publicitātes foto

Aprīļa nogalē Latviju apmeklēja Francijas Valsts padomes (Conseil d’État) viceprezidents Bruno Lasērs (Bruno Lasserre). Viņa pārstāvētā padome, kas vienlaikus sniedz padomus Francijas valdībai un parlamentam likumdošanas kvalitātes jautājumos, kā arī darbojas kā administratīvās tiesvedības augstākā instance Francijā, tiek uzskatīta par vienu no divām ietekmīgākajām tiesu varas institūcijām nacionālā līmenī Eiropā – līdzās Vācijas Federatīvajai Konstitucionālajai tiesai.

Latvijā B. Lasērs tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas vadību, kā arī piedalījās Rīgas Juridiskās augstskolas rīkotajā diskusijā "Administratīvā tiesneša loma brīvības aizstāvībā pandēmijas laikā".

Visās tikšanās reizēs tika uzsvērts, ka krīzes apstākļos tiesiskuma un demokrātijas aizsardzībai jāvelta īpaša uzmanība, kā arī vislielākā vērība jāpievērš pamattiesību nodrošināšanai.

Uzturoties Rīgā, B. Lasērs rada iespēju arī sarunai ar "Jurista Vārdu", un redakcija pateicas vizītes rīkotājiem, bet jo īpaši Francijas vēstniecei Latvijā Aurēlijai Ruajē-Gunēnai (Aurélie Royet-Gounin) par iespēju iepazīstināt lasītājus ar Francijas Valsts padomi un tās vadītāju.

Francijas Valsts padome

Valsts padome (Conseil d’État) ir iestāde, ko 1799. gadā izveidoja Napoleons Bonaparts, ar to aizvietojot līdzīgu institūciju, kas iepriekš Francijā darbojās kā monarha padomdevējs.

Francijas Valsts padomes galvenās funkcijas mūsdienās: augstākā tiesa administratīvajā tiesvedībā (kā apelācijas vai kasācijas instance un atsevišķās lietu kategorijās arī pirmā instance); padomdevējs valdībai un parlamentam likumdošanas kvalitātes jautājumos (atzinumi par likumprojektiem pirms to nodošanas parlamentam un valdības izdotiem noteikumiem); administratīvo tiesu darba menedžments (budžets, personāla politika, darba organizācija) u.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties