8. Jūnijs 2021 /NR. 23 (1185)
Tiesību politika
Labklājības ministrijas prioritātes bērnu tiesību aizsardzībā
Ramona Petraviča
Labklājības ministre (Raksta iesniegšanas brīdī labklājības ministres amatā bija R. Petraviča, bet 3. jūnijā Saeima šajā amatā apstiprināja Gati Eglīti) 

Latvijā bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pamatā ir ANO Konvencija par bērnu tiesībām,1 Bērnu tiesību deklarācija un Bērnu tiesību aizsardzības likums,2 turklāt ģimenei un bērniem kā īpašiem tiesību subjektiem īpašu konstitucionālu aizsardzību paredz Latvijas Republikas Satversmes 110. pants.3 Arī Satversmes tiesas judikatūrā atzīts, ka, rūpējoties par bērniem un ģimeni un ievērojot pārējās Satversmes normas un tiesību principus, valstij ir jāveic tādi atbalsta pasākumi, kas ir pietiekami efektīvi un, cik vien tas iespējams, atbilst bērnu vajadzībām,4 līdz ar to bērnu tiesību aizsardzībai ir jāpievērš īpaša uzmanība un ikvienam bērnam jānodrošina iespēja saņemt ātru, kvalitatīvu un pieejamu palīdzību problēmu risināšanai un tiesību aizsardzībai.

Stabila, sociāli un ekonomiski neatkarīga ģimene ir viens no galvenajiem pamatiem uz vērtībām orientētas sabiedrības pastāvēšanai. Ģimenes ne tikai būtiski ietekmē sabiedrības un valsts labklājību, bet arī veic vairākas svarīgas funkcijas, piemēram, uztur demogrāfisko stabilitāti, nodrošina bērnu un jauniešu socializāciju un sagatavošanu pastāvīgai dzīvei, ģimenes locekļu aprūpi, sniedz savstarpēju atbalstu ģimenes locekļiem.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties