Bitcoin ir ļoti spēcīgs dūmu mākoņa un smoga radītājs, tāpat kā daudzas citas kriptovalūtas. Ķīnā Bitcoin darbības nodrošināšanai lielais vairums ierīču tiekot darbinātas ar ogļu elektrostaciju palīdzību. Šī iemesla dēļ ietekmīgais Tesla vadītājs Īlons Masks maijā Twitter ierakstā1 paziņoja, ka viņa vadītās ražotnes braucamos vairs nevarēs nopirkt ar Bitcoin. Vienlaikus Tesla akciju cena piedzīvoja strauju kritumu, tāpat arī Bitcoin vērtība straujas svārstības. Šajā rakstā autors aplūkos selektīvus apsvērumus par dažiem nesenākajiem Bitcoin juridiskajiem aspektiem (kas daļēji attiecināmi arī uz neprecizējamu skaitu citu kriptovalūtu) no vides aizsardzības viedokļa un saistībā ar naudas atmazgāšanas regulējumu, kā arī īsumā par pretargumentiem tēzei, ka ieguldījumi kriptovalūtās ir nedroši.
Kur ir dabas draugi
Līdz šim par Bitcoin bīstamību runājuši galvenokārt finansisti vai ekonomisti.2 Līdz ar Tesla vadītāja nesenāko izgājienu var teikt, ka beidzot arī vides aizsardzības tiesību aktīvisti ir likuši par sevi manīt šīs jaunā, putekļainā mākoņa izmantošanas tālākā reglamentēšanā.
Autors izmanto tieši Īlona Maska piemēru ne tāpēc, ka būtu ieinteresēts Tesla akciju vērtības kritumā vai kāpumā, bet gan tā iemesla dēļ, ka tieši Ī. Maska tvīti ļoti daudzas reizes ir saviļņojuši akciju tirgu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.