14. Septembris 2021 /NR. 37 (1199)
Akadēmiskā dzīve
Turpinot diskusiju par valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu

20. jūlijā "Jurista Vārds" publicēja atskatu uz valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, atspoguļojot vairākus viedokļus. Šoreiz – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektores un Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāna komentāri.

Dr. iur. Jānis Teivāns-Treinovskis Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors, Latvijas Zinātnes padomes eksperts krimināltiesību apakšnozarē

Attiecībā uz valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu var droši teikt, ka tas bija nepieciešams. Lielākajā daļā valsts augstskolu tas ilgus gadus arī bija īstenots. Nebija vienotas prakses, taču galveno funkciju – kvalitātes nodrošināšanu – tas pildīja.

Sakarā ar jautājumu par to, kā var vērtēt šo eksāmenu saturiski un organizatoriski, jāsaka, ka tas, pirmkārt, bija sasteigts (nav skaidrs, kādu iemeslu dēļ bija jāuzsāk to īstenot tieši šajā studiju gadā), otrkārt, ieviests ne pašā piemērotākajā tam brīdī (ar to es domāju pandēmijas apstākļus).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties