Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tika paredzēts kā jauns un efektīvs līdzeklis, lai veicinātu īres tirgus attīstību un radītu dzīvojamo telpu īpašnieku lielāku interesi izīrēt savu īpašumu tiem, kam tas nepieciešams. Arī pašvaldība ir viens no dzīvojamo telpu īpašniekiem, tomēr pašvaldībai ir īpaša un specifiska loma īres tirgū.
Likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā tika pierādīts, ka pašvaldības ne tikai īsteno autonomās funkcijas, bet arī veicina īres tirgus attīstību, piemēram, būvējot jaunas dzīvojamās mājas teritorijās, kur tirgus dalībniekiem nav šādas intereses vai ir būtisks dzīvojamo telpu trūkums. Tā kā šis raksts ir tapis īpaši šim "Jurista Vārda" grāmatžurnālam par Dzīvojamo telpu īres likumu, tajā vairāk fokusēšos uz jautājumiem, kas varētu interesēt tieši pašvaldības.
Šī raksta tapšanā lielu pateicību izsaku savam kolēģim Latvijas Pašvaldību savienībā – Aino Salmiņam, padomniekam tautsaimniecības jautājumos, kurš aktīvi piedalījās Dzīvojamo telpu īres likuma izstrādē un apspriešanā gan Ministru kabinetā, gan Saeimā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.