Šī gada 6. oktobrī Eiropas Savienības Tiesa (turpmāk – Tiesa) pasludināja spriedumu lietā C-561/19 Consorzio Italian Management e Catania Multiservizi SpA pret Rete Ferroviaria SpA.1 Pretēji ģenerāladvokāta Mihala Bobeka secinājumos paustajam aicinājumam Tiesa atteicās pārskatīt t.s. CILFIT kritērijus, kuri nosaka trīs gadījumus, kad pēdējās instances nacionālā tiesa ir atbrīvota no pienākuma lūgt prejudiciālo nolēmumu. Neskatoties uz to, ka ģenerāladvokāta metaforiski sauktie Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesību "gulošie suņi" ir palikuši nemodināti, Tiesa ir uzklausījusi ģenerāladvokāta kritiku un precizējusi CILFIT kritērijus vismaz trīs nozīmīgos aspektos.
Fakti
Pamatlieta, kuras ietvaros Tiesa sniedza šajā rakstā apskatīto prejudiciālo nolēmumu, izcēlās no komerciāla rakstura strīda starp Rete Ferroviaria Italiana Spa, dzelzceļa infrastruktūru pārvaldošu valsts uzņēmumu, un Consorzio Italian Management un Catania Multiservizi, ad hoc uzņēmumu grupu, kas bija noslēgusi līgumu par dažādu publisko telpu tīrīšanu un uzturēšanu Kaligari reģionā, Sardīnijas salā, Itālijā. Starp uzņēmumiem izcēlās strīds par sākotnēji līgumā noteiktās atlīdzības summas pārskatīšanu, kas bija kļuvusi aktuāla personāla izmaksu paaugstināšanās dēļ, bet ko šķietami nepieļāva līguma noteikumi un piemērojamais regulējums. Izskatot lietu pēdējā instancē, Itālijas Valsts padome pēc pieteicēju lūguma uzdeva divus prejudiciālos jautājumus, uz kuriem Tiesa sniedza atbildi spriedumā lietā C-152/17 Consorzio Italian Management un Catania Multiservizi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.