4. Janvāris 2022 /NR. 1 (1215)
Tiesību politika
Jaunais prokuroru ētikas kodekss – mūsdienīgāks, konkrētāks, praktiskāks
Krista Asmusa
Biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" juridiskā konsultante 
Inese Tauriņa
Biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore 

Prokuroru darba pārredzamība ir būtiska mūsdienu demokrātijā. Ir jāpieņem un jāpublisko profesionālās ētikas un uzvedības kodeksi, kuru pamatā ir starptautiski standarti.1

2021. gada 9. decembrī, Starptautiskajā pretkorupcijas dienā, Ģenerālprokuratūras telpās svinīgos apstākļos ģenerālprokurors Juris Stukāns parakstīja pavēli par jaunizstrādātā Latvijas Prokuroru ētikas kodeksa (turpmāk – ētikas kodekss) spēkā stāšanos. Prokuroru ētikas kodekss sākotnēji tika izstrādāts un apstiprināts 1998. gadā, un līdz 2021. gadam tas nebija pārskatīts vai aktualizēts. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (turpmāk – OECD) 2021. gada pētījumā (publicēts janvārī) par Latvijas Republikas prokuratūras (turpmāk – prokuratūra) darbību Latvijā identificēja nepieciešamību pārskatīt un aktualizēt ētikas kodeksu, kā arī nodrošināt, ka tas netiek uztverts tikai kā formāls dokuments bez nekādas ietekmes uz prokuroru rīcību.2 OECD secinājumiem pievienojās arī Valsts kontrole savā revīzijas ziņojumā par prokuroru darbību, īpaši uzsverot nepieciešamību "iedzīvināt" ētikas kodeksu.3 Ievērojot minēto, biedrība "Sabiedrība par atklātību – Delna" (turpmāk – Delna) vienojās ar prokuratūru par sadarbību ētikas kodeksa aktualizēšanā un tā "iedzīvināšanas" veicināšanā.

 

Sadarbība ar Delnu

Delna statūtos kā vienu no savas darbības mērķiem ir noteikusi sadarbību ar institūcijām, kas atbildīgas par korupcijas mazināšanu un labas pārvaldības ieviešanu.4 Līdz ar to Delnai savu mērķu sasniegšanai bija būtiski tikties ar prokuratūru un pārrunāt 2021.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties