1. Februāris 2022 /NR. 5 (1219)
Informācija
Augstākās tiesas 2021. gada pārskata plēnuma galvenās atziņas

Tiesas darba efektivitāte bija viens no galvenajiem tematiem 21. janvārī notikušajā Augstākās tiesas pārskata plēnumā, kurā tika analizēts darbs 2021. gadā un iezīmēti svarīgākie 2022. gada uzdevumi. Tomēr ne mazāka uzmanība tika pievērsta arī tiesas spriešanas kvalitātei un Augstākās tiesas lomai tiesas spriešanas uzlabošanā visu līmeņu tiesās.

2021. gadā Augstākā tiesa (AT) saņēmusi 2460 lietas, bet izskatījusi 2543 lietas, tādējādi turpinot deldēt iepriekšējo gadu lietu uzkrājumus, un gada beigās neizskatīto lietu atlikums sarucis līdz 1252 lietām (skat. diagrammas). Tomēr lietu izskatīšanas temps, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, sarucis par aptuveni 400 lietām, jo 2020. gadā tiesa spējusi izlemt būtiski vairāk – 2945 lietas. Vidējais lietu izskatīšanas termiņš Senātā bijis 197 dienas, bet krasi atšķīries pa departamentiem: 316 dienas – Administratīvo lietu departamentā, 144 dienas – Civillietu departamentā, 129 dienas – Krimināllietu departamentā.

Tiesas darba efektivitāte bija viens no galvenajiem tematiem 21. janvārī notikušajā AT pārskata plēnumā, kurā tika analizēts darbs 2021. gadā un iezīmēti svarīgākie 2022. gada uzdevumi. Tomēr ne mazāka uzmanība tika pievērsta arī tiesas spriešanas kvalitātei un AT lomai tiesas spriešanas uzlabošanā visu līmeņu tiesās.

Ar pārskatiem plēnumā uzstājās Senāta departamentu priekšsēdētāji – Normunds Salenieks, Anita Poļakova un Veronika Krūmiņa, kā arī Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane un Administrācijas vadītāja Sandra Lapiņa. Pārskatu sniedza Disciplinārtiesas priekšsēdētāja Ināra Garda. Viedokli par tiesu darbu aizvadītajā gadā pauda arī viesi – ģenerālprokurors Juris Stukāns un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties