29. Marts 2022 /NR. 13 (1227)
Aptauja
Kāds bija Ekonomisko lietu tiesas pirmais darba gads: tiesneši atbild uz "Jurista Vārda" jautājumiem

2022. gada 31. martā aprit gads, kopš darbu uzsāka Ekonomisko lietu tiesa (ELT), tādēļ "Jurista Vārds" uzrunāja ELT tiesnešus un aicināja sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem par gūto pieredzi un iespaidiem. Atbildes uz jautājumiem sniedza septiņi tiesneši – Vija Kalniņa (VK), Kaspars Vecozols (KV), Dagnija Muceniece (DM), Oksana Pulle-Čižova (OPČ), Ieva Jankovska (IJ), Katarīna Sniedze (KS) un Aivars Latkovskis (AL).

Atskatoties uz pirmo gadu jaunajā amatā, vai esat apmierināts ar savu izvēli kļūt par ELT tiesnesi?

VK: Savu izvēli nenožēloju. Tomēr, ja man vēlreiz būtu šāda izvēle jāizdara, zinot, kāds būs pirmais gads un lietas, ar ko reāli jāstrādā (nevis kas saliktas uz papīra), droši vien padomātu divreiz. Varbūt lēmumu kļūt par tiesnesi (ELT vai citā tiesā) pieņemtu kaut kad vēlāk, pēc kāda laika.

KV: Mans mērķis bija strādāt komerctiesā, pirms tā vēl tika izveidota. Ar izvēli esmu apmierināts, neskatoties uz to, ka ELT pamatēdiens ir krimināllietas, bet komerclietas sanāk tikai saldajā.

DM: Jā, esmu apmierināta ar savu izvēli. Esmu pārliecinājusies praksē, ka darbs specializētajā tiesā ļauj koncentrēties uz konkrētām šai tiesai piekritīgām lietām, izstrādājot tajās lietu izskatīšanas metodoloģiju un attīstot tiesu praksi šajās lietās.

OPČ: Esmu gandarīta par savu lēmumu kļūt par tiesnesi, jo tas ir jēgpilns, atbildīgs, interesants un radošs darbs, kas sniedz man piepildījuma sajūtu.

IJ: Jā, esmu apmierināta ar savu izvēli. Darbs nav viegls, ir liela atbildība lietas dalībnieku un sabiedrības priekšā, ir slodze, bet vienlaikus darbs ir ļoti interesants un dinamisks, jo katra tiesā saņemtā lieta ir atšķirīga, katrā lietā ir interesanti pētīt un vērtēt, kas patiesībā ir noticis, un rast taisnīgu un pareizu rezultātu.

KS: Ir pagājis tikai gads (tas gan, jāatzīst, ir paskrējis ļoti ātri), tāpēc secinājumus vēl ir pāragri izdarīt. Ne velti jaunie tiesneši sākotnēji tiek iecelti amatā uz trim gadiem, lai būtu iespējams saprast šo darbu un arī izvērtēt, vai personas kompetences un arī rakstura īpašības ir atbilstošas attiecīgā darba veikšanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties