17. Maijs 2022 /NR. 20 (1234)
Skaidrojumi. Viedokļi
FinTech risku pārvaldības vide un vajadzības
Laima Letiņa
Finanšu nozares asociācijas padomniece, CAMS 

Inovācijas, kas balstītas tehnoloģijās, ir mainījušas, maina un turpinās mainīt mūsu ikdienu, pārveidojot līdz šim ierastos procesus un paverot jaunu skatu uz jau ierastām lietām. Liela ietekme tām ir arī uz finanšu nozari, kas līdzās inovāciju sniegtajām iespējām pakalpojumu pilnveidē vienlaikus pieprasa arī izpratni par riskiem un to atbilstošu pārvaldību. Svarīgi, lai, atbalstot inovācijas finanšu pakalpojumu jomā, tiktu saglabāta pārredzamība un nodrošināta saistīto risku mazināšana, ko viegli saprast, taču daudz grūtāk izpildīt, apzinoties, ka jaunas tehnoloģijas liek ar šodienas skatu meklēt nākotnes risinājumus. Gan paši FinTech jomas uzņēmumi un industrija kopumā, gan valdības un starptautiskās organizācijas meklē veidus, kā ar daudzveidīgajiem FinTech pakalpojumiem saistītos riskus apzināt, mazināt un pareizi pārvaldīt, nekaitējot inovāciju attīstībai. Šajā rakstā vispārīgi apskatītas šī brīža FinTech noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas (turpmāk – NILLTF) risku pārvaldības vides aktualitātes un identificētās vajadzības, raugoties uz tām arī no godīgas konkurences perspektīvas, kas viena tirgus ietvaros sagaida vienādus noteikumus.

FinTech viennozīmīgi ir viena no šobrīd straujāk augošajām nozarēm. Saskaņā ar biznesa analīzes platformas CB Insights datiem FinTech nozares finansējums 2021. gadā sasniedza 132 miljardus Amerikas Savienoto Valstu dolāru.1 Primāri tehnoloģijas devušas jaunas iespējas un priekšrocības, attīstot tradicionālo finanšu iestāžu dažādus pakalpojumus un tādējādi pārdefinējot mūsdienīgu kredītiestāžu darbību un priekšrocības, piemēram, mobilo internetbanku padarot par visiem pašsaprotamu standartu un liekot tradicionālajām finanšu iestādēm tehnoloģiski pilnveidoties.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties