31. Maijs 2022 /NR. 22 (1236)
Notikums
Izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde
Svinot Latvijas konstitūcijas simtgadi, 26. maijā kinoteātrī "Splendid Palace" notika izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde. Attēlā - projekta īstenotāji un radošās grupas pārstāvji
Foto: Toms Norde

Jau kopš maija sākuma katram interesantam "Jurista Vārda" Youtube kontā "sēriju" veidā (atbilstoši Satversmes nodaļām) pieejama Latvijas konstitūcijas simtgadei veltītā izglītojošā filma "Atver Satversmi".

Šis projekts, kurā 122 juristi komentē un lasa Satversmi pa pantiem, tapis pēc žurnāla "Jurista Vārds" redakcijas iniciatīvas un sadarbojoties žurnāla izdevējam – VSIA "Latvijas Vēstnesis" un Latvijas Republikas Satversmes tiesai, kā arī ar plašu Latvijas juristu saimes atbalstu un iesaisti.

Filmas mērķis ir ieinteresēt un izglītot pēc iespējas plašu sabiedrību par valsts konstitucionālajiem un tiesiskajiem pamatiem. Filmas veidotāji īpaši cer, ka tā tiks izmantota gan skolās, gan augstskolās, kā arī sabiedrības integrācijas pasākumos, lai veicinātu pilsoniskas sabiedrības nostiprināšanos un demokrātijas un tiesiskuma pamatprincipu izpratni Latvijā. Plašāka informācija par filmu "Atver Satversmi" un citiem Satversmes jubilejas gada projektiem pieejama satversme100.lv.

26. maijā kino­teātrī "Splendid Palace" notika filmas "Atver Satversmi" pilna garuma versijas pirmizrāde, klātesot filmas veidotājiem un dalībniekiem. Piedāvājam īsu vizuālu ieskatu pasākuma norisē, plašāka fotoreportāža būs pieejama portāla juristavards.lv foto sadaļā.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Jurista Vārds Izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde. Jurista Vārds, 31.05.2022., Nr. 22 (1236), 10.-11.lpp.
VISI RAKSTI 31. Maijs 2022 /NR. 22 (1236)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties