14. Jūnijs 2022 /NR. 24 (1238)
Skaidrojumi. Viedokļi
Dažas piebildes par juridiskiem pētījumiem un avotiem
1
Dr. iur.
Lauris Rasnačs
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, zvērināts advokāts 

Šī raksta tapšanas laikā universitātēs pilnā sparā rit studiju, bakalauru un maģistru darbu pabeigšana, iesniegšana un aizstāvēšana. Arī šo rindu autors akadēmiskā mācībspēka amata pienākumu ietvaros ir vairāku šādu darbu vadītājs un recenzents. Paralēli tam autors arī pats šobrīd strādā pie zinātniskā raksta sagatavošanas, kā arī, protams, ir dažādu rakstu un pētījumu lasītājs. Atsaucoties žurnāla "Jurista Vārds" aicinājumam, kā arī papildinot vairāku citu godājamu autoru nesen publicētās atziņas par juridisku pētījumu veikšanu un avotu izmantošanu tajos,1 šo rindu autors sniegs dažas piebildes un pārdomas no pētījuma autora, vadītāja un lasītāja perspektīvas.

Pētījuma idejas un tēžu izstrāde

Savulaik, apgūstot juridisko pētījumu veikšanu un vēlāk arī izstrādājot doktora disertāciju, šo rindu autoram ir palicis spilgtā atmiņā nu jau mūžībā aizgājušā profesora Kalvja Torgāna sacītais, ka, uzsākot juridiska pētījuma, arī bakalaura, maģistra un doktora darba, izstrādi, autoram vienmēr ir jājautā sev nevis tas, ko juridiskā zinātne var dot autoram, bet gan – ko autors var dot juridiskajai zinātnei. Citiem vārdiem, kas ir atziņas, ar kurām autors var papildināt juridisko zinātni? Pirmajā brīdī tas var šķist pārspīlēti, tomēr redzējums par iespējamām atziņām ir nepieciešams, jau uzsākot darbu pie pētījuma rakstīšanas, lai darba gaitā analīzi un diskusiju mērķtiecīgi virzītu pretim šo atziņu pamatošanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
860
16. Jūnijs 2022 / 13:43
0
ATBILDĒT
Vispirms izdomāt secinājumu (tēzi), bet pēc tam tās pamatojumu? Nez vai tā ir labi darīt. Drīzāk vispirms būtu jāizdomā, KUR ir problēma un KUR vajag risinājumu.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties