19. Jūlijs 2022 /NR. 29 (1243)
Redaktora sleja
Aktuālie drošības jautājumi – Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku skatījumā

Lasītājiem tiek nodots "Jurista Vārda" un Rīgas Stradiņa Universitātes Juridiskās fakultātes sadarbības rezultāts – žurnāla laidiens, kurā šīs augstskolas mācībspēki savas akadēmiskās specializācijas un praktiskās pieredzes kontekstā no dažādiem aspektiem aplūko valsts iekšējās un ārējās drošības, kā arī tiesiskās noteiktības un juridisko domstarpību risināšanas problēmjautājumus.

Jāatgādina, ka Rīgas Stradiņa Universitātes Juridiskā fakultāte ir viena no jaunākajām tiesību zinātņu studiju institūcijām Latvijā, izveidota tikai nedaudz vairāk kā pirms desmit gadiem. Pirms tam Rīgas Stradiņa Universitātē tiesību pamati tika mācīti tikai Medicīnas un sabiedrības veselības fakultātē, savukārt Eiropas studiju fakultātē tika pasniegta deviantoloģija un kriminoloģija. Tieši Eiropas studiju fakultāte izvirzīja un sadarbībā Rīgas Stradiņa universitātes vadību realizēja nodomu izstrādāt tiesību zinātņu studiju programmas. Iecere īstenojās, izveidojot akadēmisku bakalauru un profesionālu maģistru studiju programmu "Tiesību zinātne". Studiju programmas tika licencētas, un sākās studentu uzņemšana. Ņemot vērā Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas profesionālo ievirzi, arī tieslietu programmā ir iekļauti studiju kursi, kas cieši saistīti ar veselības aprūpi: medicīnas tiesības, pacientu tiesības, farmācijas tiesības, biomedicīnas tiesiskās problēmas, tiesu medicīna, tiesu psihiatrija.

Palielinoties studējošo skaitam, 2009. gadā ar Rīgas Stradiņa universitātes Senāta lēmumu tika izveidota Juridiskā fakultāte. Pašlaik Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte nodrošina pilnu tiesību zinātnes studiju ciklu – bakalaura, maģistra un doktora studijas. Starp specializācijām, kuras Juridiskā fakultāte piedāvā topošajiem juristiem, ir medicīnas un sociālās tiesības. Tomēr augstskolā var apgūt arī starptautiskās un Eiropas tiesības. Rīgas Stradiņa universitāte īsteno arī programmas, kas aizstāj Policijas akadēmijas netālredzīgās likvidācijas radīto "robu" Latvijas izglītības sistēmā: studentiem tiek piedāvāts specializēties policijas tiesībās visu studiju programmu līmeņos, iekļaujot mācību programmās kriminālistiku, personas izziņas un operatīvās izziņas metodes.

"Jurista Vārds" ir gandarīts, ka žurnāla autoru lokā ienāk aizvien lielāks skaits Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku, kā arī Latvijas jurisprudencē sevi aktīvi piesaka šīs augstskolas studenti un absolventi, tai skaitā piedaloties "Jurista Vārda" ik gadus rīkotajā studentu pētniecisko darbu konkursā. Redakcija arī priecājas, ka žurnāls noder tiesību zinātņu studiju procesā – tas ir pieejams katram Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes studentam.

Kas no juridiskā skatpunkta šobrīd būtisks Latvijas iekšējai un ārējai drošībai – par to šajā "Jurista Vārdā" Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes mācībspēku publikācijās.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Pāvils L. Aktuālie drošības jautājumi – Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku skatījumā. Jurista Vārds, 19.07.2022., Nr. 29 (1243), 2.lpp.
VISI RAKSTI 19. Jūlijs 2022 /NR. 29 (1243)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties