2. Augusts 2022 /NR. 31 (1245)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ievadvārdi pētījumam par CPL 77. panta piemērošanu maksātnespējas procesā
Mg. iur.
Gaidis Bērziņš
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras lektors, zvērināts advokāts 

Autores – Mg. iur. Aļonas Kolmakovas – izvēlētā raksta tēma par Civilprocesa likuma (CPL) 77. panta piemērošanu maksātnespējas procesā, kas publicēts šajā "Jurista Vārda" numurā, ir uzskatāma par aktuālu vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, par CPL likuma 77. panta piemērošanu maksātnespējas procesā līdz šim nav atrodams plašāks izvērtējums, t.sk. par to, vai attiecīgā norma ir attiecināma uz cesionāru gadījumā, ja parādniekam ir ticis pasludināts maksātnespējas process. Kā norāda autore A. Kolmakova, arī likumdevējs nav precīzi izteicis savu gribu attiecībā uz šīs normas piemērošanu parādnieka maksātnespējas procesā. Kā zināms, likumdevēja gribas noskaidrošana ir būtiska, interpretējot un piemērojot tiesību normas. Iespējams, tieši šis apstāklis ir radījis neskaidrību normas piemērošanā parādnieka maksātnespējas procesā.

Autore ir veikusi plašu tiesu prakses izvērtējumu, kas balstīts arī uz viņas profesionālo pieredzi. Tieši tiesu prakses izvērtējums ir atklājis dažādo pieeju, t.sk. argumentāciju jautājumā par procesuālo tiesību pārņemšanu/nepārņemšanu parādnieka maksātnespējas procesā.

Otrkārt, autores pētītā tiesu prakse CPL 77. panta piemērošanā atklāj būtisku problēmu1 – līdzīgās vai pat identiskās lietās tiek taisīti dažādi nolēmumi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties