4. Oktobris 2022 /NR. 40 (1254)
Intervija
Vai Latvija ir daļa no Eiropas juridiskās domas "burziņa"
Eiropas Savienības Tiesas tiesnese, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore Ph.D. (Cantab.) Ineta Ziemele intervijā "Jurista Vārdam"
Viktorija Soņeca
"Jurista Vārda" tieslietu redaktore 
Foto no personīgā arhīva

Rīgas Juridiskās augstskolas (turpmāk – RJA) profesore Ph.D. (Cantab.) Ineta Ziemele kopš 2020. gada 6. oktobra ir Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) tiesnese, iepriekš Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētāja, kā arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) tiesnese un palātas priekšsēdētāja. I. Ziemele bija pirmā valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas priekšsēdētāja, ir jaunās RJA Vasaras skolas zinātniskā vadītāja, kā arī tās idejas autore. Ņemot vērā profesores profesionālo un akadēmisko pieredzi, šīs intervijas ietvaros "Jurista Vārds" aicina lasītājus iepazīties ar viņas pārdomām par augstāko juridisko izglītību Latvijā un ieteikumiem tās pilnveidošanai, tostarp prakses iespējām EST, kā arī dažādiem Eiropas tiesību telpas izaicinājumiem.

Kā, jūsuprāt, var uzlabot juridisko izglītību Latvijā?

Varbūt jāsāk ar to, ka jānorāda uz ļoti būtisku Eiropas iezīmi, proti, studentu, mācībspēku, kā arī profesionāļu intensīvo savstarpējo mijiedarbību, nepārtrauktu dialogu par tiesību problemātiku, ideju un pētījumu konkurenci. To var nosaukt par Eiropas juridiskās domas "burziņu", kurā Latvija nav pietiekami klātesoša. Tomēr Latvijas augstākajai juridiskajai izglītībai un tiesību zinātnei ir nepieciešama aktīva dalība šajā burziņā, jo mūsu tiesību domas telpa ir neliela un tajā ir maza konkurence.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties