4. Oktobris 2022 /NR. 40 (1254)
Intervija
Pirmā Latvijas juriste Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāta amatā
9
Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāte Laila Medina intervijā "Jurista Vārdam"
Dina Gailīte
"Jurista Vārda" galvena redaktore 
Foto no personīgā arhīva

Pagājušajā rudenī, 2021. gada 7. oktobrī, darbu Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) ģenerāladvokāta amatā ar sešu gadu pilnvaru termiņu uzsāka Laila Medina. Viņa ir pirmā Latvijas pārstāve šajā amatā. Iepriekš L. Medina ilgus gadus bija Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos, atbildot par Latvijas likumdošanas procesa kvalitāti izpildvaras posmā. Pirms tam strādājusi arī Valsts kancelejā. L. Medina ir ieguvusi Eiropas Savienības tiesību maģistra grādu Rīgas Juridiskajā augstskolā un Kopenhāgenas Biznesa skolā.

Šī gada augustā L. Medina, kura "Jurista Vārda" lasītājiem pazīstama ne tikai kā tieslietu nozares ierēdne un nozīmīga tiesību politikas veidotāja, bet arī aktīva rakstītāja (vairāk nekā 20 publikācijas mūsu žurnālā), viesojās redakcijā un dalījās iespaidos par ģenerāladvokāta darbu EST.

Šogad EST svin 70 gadu jubileju. Tieši šogad oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" (arī žurnāla "Jurista Vārds" izdevējs) savā normatīvo aktu portālā likumi.lv ir ieviesis būtisku jaunumu – tur pie attiecīgiem likumiem pieejami arī ar tiem tematiski saistīti EST nolēmumi. Šī ideja nāca no jums?

2022. gada sākumā EST tiesnese Ineta Ziemele organizēja sarunu, lai apspriestu, ko mēs, kas strādājam EST, varam darīt, lai popularizētu EST darbu Latvijā un Latviju šajā tiesā. Vienojāmies par vairākiem projektiem: jūnijā EST tika sarīkota konference "Demokrātija, tiesiskums un cilvēka cieņa" par godu Latvijas Satversmes simtgadei un EST 70 gadu jubilejai, un tās laikā arī tika svinīgi izstādīta Dainas Dagnijas gleznas "Imigranti", kas šobrīd ir pirmais Latvijas mākslas darbs EST telpās; otro gadu notika Eiropas tiesību vasaras skola Rīgas Juridiskajā augstskolā I.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Toms Dreika
10. Oktobris 2022 / 12:57
2
ATBILDĒT
Amats, kura pretendenti tiek vērtēti 3 līmeņos, no kuriem pēdējais ir ar starptautisku sastāvu. Un pat nacionālajos līmeņos ir pietiekami plašs iesaistīto loks, lai neviens "viens" nevarētu virzīt tikai savus ieskatus.

Un tomēr juristiem paredzētā forumā komentāru sadaļa ir izcila un raksturo pilnīgu neuzticēšanos ne tikai lokālajai, bet arī plašākas cilvēces kopienas daļai, kurai piederam.
Latvijas jurists > Toms Dreika
13. Oktobris 2022 / 10:43
0
ATBILDĒT
Nav runa par neuzticēšanos. Man personīgi nav nekāda pamata neuzticēties. Arī viņas sodāmība mani neuztrauc, jo ir pagājis pietiekami ilgs laiks (ja šī informācija ir patiesa). Tomēr nevar ignorēt faktu, ka iecelšana amatā ir apšaubāma pastāvošās sodāmības dēļ. Būtu ļoti interesanti uzzināt, kāpēc Latvijā sodāmība ir problēma, bet EU - nē.
Latvijas juriste > Toms Dreika
10. Oktobris 2022 / 13:57
0
ATBILDĒT
Un kā var uzticēties, ja ģenerāladvokāte Medina Latvijā ir notiesāta par amatnozieguma izdarīšanu? Turklāt vēl sevi neatzina par vainīgu? Nevarēja samaksāt naudas sodu likumā noteiktajā termiņā, jo maza alga bija TM. pat Latvijā persona nevar kļūt par tiesnesi, ja ir bijusi notiesāta, kaut arī sodāmība ir dzēsta. Pārnacionālajā līmenī var būt? tas liecina par labu personas reputāciju? Tie triju līmeņu starptautiskie sastāvi zināja šo Medinas sodāmības faktu? Šaubos.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties