22. Novembris 2022 /NR. 47 (1261)
Notikums
Atskats uz ikgadējo konferenci par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā
Aigars Strupišs, Mārtiņš Mits un Ineta Ziemele, apspriežot tiesu neatkarības standarta konsolidāciju jaunākajā ECT un EST judikatūrā
Foto: Alfrēds Ulmanis

4. novembrī notika Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā "Cilvēktiesības Latvijā un Eiropā: jaunie izaicinājumi". Šajā konferencē piedalījās Eiropas Savienības Tiesas tiesnese un RJA profesore Ineta Ziemele, Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesis Mārtiņš Mits, Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja vadītāja Elīna Luīze Vītola un citi. Konferenci atklāja RJA rektors Adams Čarnota un Mārtiņš Mits.

Diskusijas laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijai aktuāliem jautājumiem, kas šobrīd ir nozīmīgi kopējā Eiropas cilvēktiesību aizsardzības jomā, tika aplūkotas ECT aktualitātes un jaunākie ECT nolēmumi. Kā to norādīja M. Mits, lietu skaits, kas iesniegtas ECT, aizvadītā gada laikā ir būtiski pieaudzis, jo īpaši Krievijas karadarbības Ukrainā dēļ. Uz šī gada 1. oktobri ECT izskatīšanā ir 74 500 lietas, no tām 17 550 lietas ir pret Krieviju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties