22. Novembris 2022 /NR. 47 (1261)
Informācija
Svarīgākais par Iekšējās drošības akadēmiju
Mg. iur.
Gints Rozenbilds
Iekšlietu ministrijas Personāla vadības un administratīvā departamenta Personāla vadības nodaļas vecākais referents 
Šā gada 25. oktobrī Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte parakstīja līgumu par ilgtermiņa konsorcija “Iekšējās drošības akadēmija” izveidi. Tas nozīmē, ka netiks veidota jauna juridiskā persona – augstskola, bet gan tiks izmantots jau esošu izglītības iestāžu sadarbības formāts
Foto no Iekšlietu ministrijas arhīva

Pirms pāris nedēļām, 10. novembrī, notika konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" (turpmāk – IDA) pirmā Stratēģiskās uzraudzības padomes sēde, kurā tika apstiprināts Studiju programmas padomes sastāvs un nolikums. Tāpat tika panākta vienošanās par studiju programmas izstrādes procesu un iespējamiem termiņiem, lai mācības varētu uzsākt 2023. gada septembrī. Tādēļ šajā rakstā sniegta izvērstāka informācija par konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" dibināšanu, mērķiem un uzdevumiem.

Iekšējās drošības akadēmijas darbības stratēģisko kontroli nodrošinās iekšlietu ministra izveidota Stratēģiskās uzraudzības padome, bet studiju iekšējās kvalitātes kontroli un studiju procesa jautājumu koordināciju īstenos Studiju programmu padome.

Stratēģiskās uzraudzības padomes sastāvā ir 11 locekļi no Iekšlietu ministrijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Universitātes, Valsts policijas koledžas, Valsts policijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ģenerālprokuratūras un Valsts ieņēmumu dienesta. Tās kompetencē ir apstiprināt Studiju programmas padomes sastāvu, lemt par stratēģiskiem ar konsorcija darbību saistītiem jautājumiem, apstiprināt konsorcija studiju programmas, pētniecības programmu, zinātniskās darbības virzienus un pieredzes prasības pedagogiem, kontrolēt piešķirtos valsts budžeta līdzekļus u.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties