Atskatoties uz tieslietu ministra amatā pavadīto laiku (2019–2022) un paveiktajiem darbiem, vēlos nodot vēlējumu nākamajai Tieslietu ministrijas vadībai. Lai nodrošinātu nozares attīstību, manuprāt, būtu nepieciešams turpināt uzsāktās reformas un stratēģiskos uzdevumus tieslietu nozarē šādos virzienos.
1. Jāturpina darbs pie prokuratūras darba modernizācijas, ieviešot tieslietu audita ieteikumus
2020. gadā tika veikti grozījumi, kas pirmo reizi Latvijas vēsturē deva iespēju jauno ģenerālprokuroru izraudzīties atklātā procesā. Tieslietu audits, tā rezultātā sagatavotie Valsts kontroles un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ekspertu ieteikumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem prokuratūras darbā un tās lomu kriminālprocesu uzraudzībā būtiski palīdzēs ģenerālprokuroram un tieslietu politikas veidotājiem īstenot nepieciešamās pārmaiņas un reformas prokuratūras darba organizācijā, nodrošinot sekmīgu prokuratūras attīstību un modernizāciju.
Lai Valsts kontroles veiktās revīzijas ieteikumu ieviešanu uzraudzītu visaugstākajā līmenī, to izpilde ir ietverta Noziedzības novēršanas padomes (NNP) rīcības plānā.
2. Īpašumtiesību sakārtošana un dalītā īpašuma reforma. Paveikta, bet jānosargā
Pēdējo trīs gadu laikā Tieslietu ministrija īstenojusi vērienīgākās dalītā īpašuma reformas kopš neatkarības atjaunošanas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.