"Neapmierinātība – tas ir pirmais solis uz progresu kā vienam cilvēkam, tā veselai nācijai," sacījis Oskars Vailds. Pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades iezīmējās ne tikai ar Eiropas ģeopolitiskās situācijas izmaiņām, bet arī ar būtisku interneta un tehnoloģiju attīstību, kas aizvien neatlaidīgāk ietekmē mūs visus. Arī valsts pārvaldes sistēmu Latvijā, tostarp tieslietu sektoru.
Uzsākot darbu pie tieslietu nozares digitalizācijas un meklējot jaunus risinājumus, kas tālāk attīstījās jau kā e-lietas iniciatīva un e-lietas programma, bija skaidrs, ka pats svarīgākais ir mainīt iesaistīto pušu domāšanu. Kaut bija pieejama citu valstu pieredze, tomēr to pārņemt mehāniski nozīmētu izveidot sistēmu, kuru paši neizprotam.
Lai pilnveidotu publiskā sektora darba efektivitāti un nodrošinātu lietotājiem ērtu darba vidi gan pakalpojuma sniedzējiem, gan saņēmējiem, optimizētu daudzās darbības, kas bieži jāveic atkārtoti, 1998. gadā tieslietu resorā tika iniciēta ideja par dokumentu elektronisko apriti visā tiesvedības procesā. Pieredzes šādu projektu un ideju attīstībā Latvijai tobrīd nebija. Arī tehnoloģiju iespēju izmantošana un izpratne par to potenciālajām attīstības iespējām bija ierobežota.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.