7. Marts 2023 /NR. 10 (1276)
Skaidrojumi. Viedokļi
E-lieta – daudzi zobrati vienā mehānismā
Jorens Liopa
Tiesu administrācijas E-lietas starpinstitucionālās darba grupas vadītājs 
Anna Putniņa
Tiesu administrācijas E-lietas programmas projektu vadītāja 

"Neapmierinātība – tas ir pirmais solis uz progresu kā vienam cilvēkam, tā veselai nācijai," sacījis Oskars Vailds. Pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades iezīmējās ne tikai ar Eiropas ģeopolitiskās situācijas izmaiņām, bet arī ar būtisku interneta un tehnoloģiju attīstību, kas aizvien neatlaidīgāk ietekmē mūs visus. Arī valsts pārvaldes sistēmu Latvijā, tostarp tieslietu sektoru.

Uzsākot darbu pie tieslietu nozares digitalizācijas un meklējot jaunus risinājumus, kas tālāk attīstījās jau kā e-lietas iniciatīva un e-lietas programma, bija skaidrs, ka pats svarīgākais ir mainīt iesaistīto pušu domāšanu. Kaut bija pieejama citu valstu pieredze, tomēr to pārņemt mehāniski nozīmētu izveidot sistēmu, kuru paši neizprotam.

Lai pilnveidotu publiskā sektora darba efektivitāti un nodrošinātu lietotājiem ērtu darba vidi gan pakalpojuma sniedzējiem, gan saņēmējiem, optimizētu daudzās darbības, kas bieži jāveic atkārtoti, 1998. gadā tieslietu resorā tika iniciēta ideja par dokumentu elektronisko apriti visā tiesvedības procesā. Pieredzes šādu projektu un ideju attīstībā Latvijai tobrīd nebija. Arī tehnoloģiju iespēju izmantošana un izpratne par to potenciālajām attīstības iespējām bija ierobežota.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties