4. Aprīlis 2023 /NR. 14/15 (1280/1281)
Notikums
Atskats uz konferenci "Advokātu loma tiesas procesu efektivizācijā"
Foto no TM arhīva

24. martā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomi notika zinātniski praktiskā konference "Advokātu loma tiesas procesu efektivizācijā". Interesenti konferenci vēroja gan klātienē, gan vietnes "YouTube" tiešraidē,1 turklāt daļa nolasīto referātu lasāmi šajā advokatūras lomai demokrātiskā tiesiskā valstī veltītajā tematiskajā "Jurista Vārda" izdevumā.

Līdzīgi kā par tradīciju kopš 2010. gada jau ir kļuvušas Advokatūras dienas, kad advokāti nedēļas garumā Latvijas iedzīvotājiem sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas, ik gadu martā norisinās arī advokatūras aktualitātēm veltītu referātu priekšlasījumi. Šogad, pēc Covid-19 nestā pārtraukuma Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes telpās notika 81. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija, kurā praktizējoši advokāti referēja par advokatūras iespējām, efektivizējot tiesas procesus.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Dr. iur. Jānis Rozenbergs, atklājot konferenci un uzrunājot tās dalībniekus, vērsa uzmanību uz to, ka jēdziens "efektivizācija" ik dienu tiek minēts gan ministriju, gan likumdevēja darba grupās, tādējādi akcentējot, ka ikvienai juridiskajai profesijai, tostarp advokātiem, piemītot sava loma tiesas procesu efektivizēšanā. Tomēr nereti, meklējot atbildi uz to, kālab tiesas procesi un taisnīgākā risinājuma meklējumi nav tik raiti un efektīvi, kā cerēts, bieži vien notiekot "akmens mešana citā lauciņā", sak’ – par šiem nereti sistēmiskajiem trūkumiem atbildīgs tomēr esot kāds cits: tiesneši raugās uz advokātiem, advokāti – uz prokuroriem un otrādi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties