Ņemot vērā, ka šis tematiskais numurs veltīts tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku izglītībai, "Jurista Vārds" vērsās pie Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dimitrija Trofimova ar lūgumu sniegt atbildes uz šajā jomā aktuāliem jautājumiem.
Kam būtu jāpievērš uzmanība, ja persona vēlas kļūt par tiesību aizsardzības iestādes darbinieku? Kādus darbiniekus jūs vēlētos pieņemt darbā (kompetence, personiskās īpašības u.c.)?
Iekšlietu ministrijas padotībā ir vairākas iestādes (Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Iekšējās drošības birojs u.c.), kuru darbība ir saistīta ar iekšējo drošību un tiesībaizsardzību. Katrā no iestādēm ir savas specifiskās prasības (pielaide darbam ar valsts noslēpuma objektiem, iegūtās izglītības atbilstība noteiktām tematiskajām jomām u.c.) pret konkrētu amatu kandidātiem, kā arī kopējās, ar ārējo regulējumu noteiktās, proti, fiziskās sagatavotības prasību, veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību atbilstība Ministru kabineta noteikumos noteiktajam, nesodāmība, pilsonība, Dienesta gaitas likumam atbilstošs vecums (no 18 līdz 40 gadiem), izglītības līmenis (ne zemāka kā vidējā – instruktoru amatos, ne zemāka kā īsā cikla profesionālā augstākā izglītība – jaunāko virsnieku amatos, ne zemāka kā pirmā cikla augstākā izglītība – vecāko un augstāko virsnieku amatos), latviešu valodas prasme un nevainojama reputācija.
Personiskās īpašības pieņemšanai dienestā iekšlietu iestādēs atsevišķi nav definētas, bet par vēlamām un izaugsmi sekmējošām atzīstamas šādas īpašības: taisnīgums, godīgums, drosme, psiholoģiskā noturība stresa apstākļos, izlēmība, mērķtiecība, patstāvība, vērīgums, labas komunikācijas prasmes, pacietība, spēja ilgstoši saglabāt noturību u.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.