30. Maijs 2023 /NR. 22 (1288)
Notikums
Tiesnešu konferencē spriež par tiesu efektivitāti

Saskaņā ar likumu "Par tiesu varu" Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kuras darbā ar balsstiesībām piedalās Augstākās tiesas tiesneši, apgabaltiesu tiesneši un rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši. Tiesnešu konferenci, nosakot tajā izskatāmos jautājumus, sasauc Tieslietu padome. Šogad tiesnešu konferencei, kas noritēja 19. maijā Rīgā, Tieslietu padome bija izvēlējusies tematu "Tiesības uz taisnīgu tiesu: tiesu instanču mijiedarbība". Taču Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs atklāšanās runā iezīmēja konkrētāku problēmu – tiesu sistēmas neefektivitāti Latvijā.

Piesakot šī gada tiesnešu konferenci, Tieslietu padome preses relīzē uzsvēra: tas, cik labi funkcionē katrs atsevišķs tiesu sistēmas elements vai posms un mijiedarbojas ar citiem, nosaka visas tiesu sistēmas pastāvēšanas un darbības efektivitāti.

Konferenci atklāja Valsts prezidenta Egila Levita un tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres, kā arī A. Strupiša uzrunas. Ar priekšlasījumiem uzstājās Latvijas Universitātes profesore Sanita Osipova un Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, savukārt karikatūrists Gatis Šļūka prezentēja savu skatījumu uz tiesu varu.

Tālāk tiesneši tika aicināti analizēt tiesu instanču būtību un lomu mūsdienu demokrātiskā tiesiskā valstī, kā arī meklēt veidus, kā panākt, "lai tiesības uz taisnīgu tiesu būtu praktiskas un efektīvas, nevis teorētiskas un iluzoras".

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties