6. Jūnijs 2023 /NR. 23 (1289)
Redaktora sleja
Tiekamies "Lampas" Temīdas teltī!

Šīs nedēļas nogalē – piektdien un sestdien – Cēsu pils parkā notiks devītais sarunu festivāls "Lampa". Tā rīkotāji ziņo, ka šogad uz daudzajām festivāla skatuvēm kopumā ieplānoti vairāk nekā 300 pasākumi visdažādākajās formās: diskusijas, interaktīvas spēles, jautājumi – atbildes, teātra improvizācijas, diskotēka utt. Visi pasākumi apmeklētājiem ir bez maksas. Tos kopīgi rīko vairāk nekā 260 dažādu nevalstisku organizāciju, valsts iestāžu, uzņēmumu un sabiedriski aktīvu iedzīvotāju.

Kā norāda rīkotāji, "Lampas" mērķis ir veicināt sabiedrībā cieņpilnu domu apmaiņu par visdažādākajām, tostarp arī šķietami neērtām un pretrunīgām, tēmām. Sabiedrība, kas spēj sarunāties, kļūst demokrātiskāka, spēcīgāka, saliedētāka, atvērtāka jaunām idejām un noturīgāka pret iekšējiem un ārējiem demokrātijas satricinājumiem.

Jau vairākus gadus "Lampā" tiek organizēta arī tieslietu nozares kopīga pasākumu norises vieta, ko apmeklētāji var atpazīt pēc Temīdas tēla. Deviņi Temīdas teltī šogad paredzētie pasākumi (piektdien no pulksten 14.00 līdz 21.30 un sestdien no 11.00 līdz 20.30) noritēs ar mērķi "Lampas" apmeklētājiem rādīt, ka tiesu vara un tieslietu sistēma ir atvērta sabiedrībai, gatava sarunāties, apzināt un diskutēt par savām problēmām un ka ir svarīgi izglītot ikvienu Latvijas iedzīvotāju par viņa tiesībām un aktuāliem tiesību jautājumiem.

Visi interesenti tiek aicināti klātienē apmeklēt sarunu festivālu "Lampa". Temīdas teltī tiks sirsnīgi gaidīti ne vien plašas sabiedrības pārstāvji, bet arī tieslietu sistēmas darbinieki, kam šī ir lieliska iespēja satikties neformālā atmosfērā klātienē un dalīties domās ar nozares kolēģiem, kurus ikdienā neizdodas sastapt, uzzināt citu tiesiskās sistēmas institūciju aktualitātes un uzdot jautājumus Temīdas telts pasākumu runātājiem, kā arī pašiem paust savu viedokli, jo katrs no deviņiem pasākumiem paredz arī klausītāju iesaisti.

Visa "Lampas" programma pieejama festivāla mājaslapā.1 Temīdas telts programma viegli pārskatāmā veidā publicēta arī "Jurista Vārda" portāla sadaļā "Afiša".2

Lai vieglāk noorientētos "Lampas" plašajā piedāvājumā, katram festivāla apmeklētājam ir iespēja jau iepriekš izveidot savu individuālo programmu gan festivāla mājaslapā, gan "Lampas" mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store.

Tiem, kas tomēr netiks uz "Lampu" klātienē, būs iespējas sekot atsevišķām festivāla norisēm tiešraidē "Lampas" mājaslapā. Savukārt visi deviņi Temīdas telts pasākumi tiks translēti Tieslietu padomes Youtube profilā un "Jurista Vārda" Facebook profilā, kur jau tagad visām Temīdas telts norisēm ir izveidoti virtuālie "pasākumi".

Žurnāla "Jurista Vārds" redakcija ar sevišķu nepacietību gaidīs dalībniekus uz prāta spēli par to, kas ir tiesiska valsts. Pasākums notiks Temīdas teltī Cēsu pils parkā piektdien, 9. jūnijā, pulksten 20.00 vakarā. Viktorīnu ievadīs saruna par tiesiskuma vērtību, kurā piedalīsies diplomāte Katrīna Kaktiņa, prokurors Aldis Lasmanis un zvērināts advokāts Andris Tauriņš. Prāta spēles uzvarētājus gaida ne vien uzvaras prieks, bet arī redakcijas sarūpētas balvas.

Uz tikšanos šonedēļ Cēsīs!


RAKSTA ATSAUCES /

1. Skat.: https://festivalslampa.lv/

2. Skat.: https://juristavards.lv/zinas/283314-programma-temidas-telts-norisem-sarunu-festivala-lampa/

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. Tiekamies "Lampas" Temīdas teltī!. Jurista Vārds, 06.06.2023., Nr. 23 (1289), 2.lpp.
VISI RAKSTI 6. Jūnijs 2023 /NR. 23 (1289)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties