2022. gada nogalē noslēdzās septiņu gadu projekts "Justīcija attīstībai"1 ar mērķi stiprināt tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu kapacitāti Latvijā. Tā ietvaros norisinājās vairāk nekā 1200 mācību un citu pasākumu, piedaloties ap 22 tūkstošiem dalībnieku, tika izstrādāti vairāki pētījumi, iniciējot un atbalstot būtiskas reformas tieslietu jomā.
Pamatā projekts bija vērsts uz profesionālās pilnveides mācību programmu izstrādi un realizāciju, rīkojot seminārus, konferences, profesionālās diskusijas un pieredzes apmaiņas, izstrādājot rokasgrāmatas un judikatūras apkopojumus.
Projekta "Justīcija attīstībai" ietvaros īstenotas arī vairākas inovatīvas iniciatīvas, piemēram, realizēts Latvijas tieslietu sistēmas novērtējums sadarbībā ar vairākām starptautiskām organizācijām, ieviesti dažādi digitālie risinājumi. Projekts sekmēja Latvijas tieslietu sektora atpazīstamību un sadarbību starptautiskā līmenī: tas atbalstīja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) nozīmīgāko tieslietu jomas diskusiju, Eiropas Tiesību institūta Ģenerālās asamblejas, Eiropas Padomes darba grupu, Rīgas Tieslietu līderu foruma un citu pasākumu norisi Latvijā.
Varētu teikt, ka projekta laikā īstenoto profesionālo pasākumu intensitāte un aktualitāte Eiropas līmenī nodrošināja, ka Rīga tika iezīmēta pasaules kartē kā viens no juridiskās domas attīstības centriem.
Uzsākot projektu, 2016. gadā tika nodrošināta Latvijas iestāšanās Eiropas Tiesību akadēmijas (ERA) vadības padomē, kā arī notika turpmāka sadarbība ar ERA, rīkojot Rīgā vairāk nekā 60 seminārus par dažādiem Eiropas Savienības tiesību jautājumiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.