4. Jūlijs 2023 /NR. 27 (1293)
Juridiskā literatūra
Vai tiesību vēsture ļauj vērtēt mūsdienu Latvijas kriminālprocesa attīstības problēmas
Foto: Gatis Gierts

Šī gada 16. jūnijā tika svinīgi atklāta ievērojamā krimināltiesību advokāta un vienlaikus arī ilggadēja "Jurista Vārda" publikāciju autora Egona Rusanova zinātniskā monogrāfija, kas veltīta starpkaru perioda Latvijas kriminālprocesa doktrīnas ģenēzei un evolūcijai.

E. Rusanova akadēmiskais pētījums "Kriminālprocesa doktrīnas ģenēze un evolūcija Latvijā no valsts dibināšanas līdz atkārtotai padomju okupācijai" izstrādāts kā promocijas darbs prof. Sanitas Osipovas zinātniskajā vadībā un šobrīd jau iesniegts aizstāvēšanai Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Monogrāfiju recenzējuši Rīgas Stradiņa universitātes profesore Dr. iur. Sandra Kaija un Daugavpils Universitātes profesors Dr. iur. Vitolds Zahars.

Kā grāmatas ievadvārdos atzīst autors, viņam, padomju laikos studējot tiesību zinātni, ir nācies atrasties okupācijas varas apzināti radītā "intelektuālā vakuumā", kad informācijas par brīvās Latvijas sasniegumiem tiesību jomā nav bijis vispār vai arī šie sasniegumi tikuši apzināti noniecināti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties